Liitu Timber.ee uudiskirjaga ja ole kursis metsas toimuvaga

Uudised ja artiklid

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Klientide lood14.03.2024

Kas metsaraiest peaks rääkima kergemini mõistetavamas keeles?

„Tihumeetrite mäng metsas on probleemi üks pool,“ ütleb Eesti Maaülikooli maakorralduse emeriitdotsent Siim Maasikamäe. Mehe hinnangul tuleks metsast rääkides keskenduda lisaks tihumeetritele ka hektaritele.
Loe edasi...
Klientide lood15.02.2024

Üle ootuste! Alla hektarisuurune raieõigus müüdi Timber.ee oksjonil pea 9000 euroga

„Pidin kraavi sõitma, kui sain selle lõpphinna teada,“ ütleb metsaomanik Tiit, kes ei suutnud oma kõrvu uskuda, kui kuulis, millise hinnaga õnnestus tal oksjoni kaudu müüa raieõigus oma metsas.
Loe edasi...
Klientide lood27.07.2023

Suurpere sai Timber.ee oksjonil metsa raieõiguse müügist 20 000 asemel 39 000 eurot

“Sinu metsa ei osta keegi parema hinnaga kui meie, see asub ju Ida-Virumaal!” Sellise lause käisid välja metsavahendajad, kes pereisale auku pähe rääkida soovisid, et ta oma metsa, hiljem ka talu koos maaga, odavalt neile müüks.
Loe edasi...
Klientide lood22.06.2023

Nukuteater metsaäris – tüütu helistaja vahetas oma nime, et mets odavalt välja petta

„Ühel ilusal päeval sain kummalise, ent üllatava telefonikõne osaliseks - teiselpool toru tutvustas end härrasmees, kes tundis huvi minu maatüki vastu Hiiumaal. Tema jutt kõlas veenvalt ja kaunis muinasjutuliselt, kuid..."
Loe edasi...
Klientide lood20.06.2023

Vanaema mummulised plekk-karbid ja kuusikud kipuvad rooste samal põhjusel

Märgid viitavad sellele, et kahjurite praeguse levimise juures Eestis kuusikuid varsti enam ei ole. Nii metsad kui ka metsaomanikud on lausa kahe tule vahel – roheaktivistid oma rumaluses piiravad kõige raiumist ja üraskid söövad kõik vanad kuusikud ära
Loe edasi...
Klientide lood30.03.2023

Spordis ja metsaäris on omal kohal nii hasart kui ka maskotid

Olin lapsena aktiivne tugitoolisportlane. Vaatasin algul mustvalgest, hiljem värvitelerist ära kõik suurvõistlused, mida ETV-s vähegi näidati. Olümpiamängude avatseremoonia oli tõeline pidupäevasündmus ja olime perega kõik teleka ette nagu naelutatud.
Loe edasi...
Klientide lood01.03.2023

Pisarais lehvitasime Mossele, kas sama väärib ka mets?

Mäletan ülikooliajast, kui sügavas stressis olid mu vanemad, kui otsustasid maha müüa perekonda kunagi truult teeninud Moskvitši, mis oli tegelikult juba aastaid seisnud.
Loe edasi...
Klientide lood04.01.2023

Kuidas Timber.ee metsaoksjon pitsarestorani rõkkama pani

Pitsarestoran ei ole ainult koht, kus saab nautida erinevaid maitseid, vaid seal võib saada ka häid emotsioone ja uudiseid. Just nii juhtus ühe perega, kes pitsarestoranis einestades jälgis samal ajal oksjonil oma metsa müüginumbrite kiiret kasvamist
Loe edasi...
Klientide lood22.11.2022

Mets päästis Pärnumaa mehe võlarattasse sattumast

Pärnumaa mees Jaan on Timber.ee-s toimunud metsaoksjoniga ülirahul. “Olin kuulnud küll, et metsa oksjoni kaudu müües on võimalik suuremat summat saada, kui loota võib, aga kui ise ei proovi ega ju teada ei saa,“
Loe edasi...
Klientide lood25.10.2022

Pärnumaal metsa müünud õpetajal oleks vahendajate tõttu 100 000 eurot saamata jäänud

90ndatel pärandusena saadud mets on Margitile pakkunud rohkelt tööd, kuid ka värvikirevaid hetki. Toona vaid 23-aastase neiuna otsustas ta sukelduda karmi metsaärisse ning väljus sellest elusa ja tervena.
Loe edasi...
Klientide lood11.10.2022

Kalli inimese aitas hooldekodusse mets, mitte riik

Otsus panna oma lähedane hooldekodusse on ilmselt üks raskemaid. Nii juhtus ka ühes Pärnumaa peres, kus isa ootamatult haigestus. Mõnda aega sai perekonnapea olla hooldekodus, kuid kahjuks nappis perel raha ja isa tuli tagasi koju tuua.
Loe edasi...
Klientide lood26.09.2022

Metsamüük Timber.ee-s tõi majale uue katuse, naabril nii hästi ei läinud

Juba mõnda aega tagasi oli metsaomanik Kristiina mõelnud metsamüügist, kuid kogemused selles valdkonnas puudusid. Tegelikult ei olnud Kristiina kunagi varem metsa müümisega kokku puutunud ja see oli tema jaoks päris esimene kogemus.
Loe edasi...
Klientide lood25.03.2022

Kuidas meil õnnestus majandada metsa kus puhkab metsaomaniku lemmik

Seda, et metsades on erinevad piirangud ja metsaomanike erisoovid, tuleb sageli ette. AS Timber kodulehel on võimalik kõikide toimunud ja ka aktiivsete raieõigustega tutvuda. Piirangud ei sega üldjuhul metsa raieõiguse või kinnistu müüki.
Loe edasi...
Klientide lood15.03.2022

Kirjanik Katrin Aedma metsaraie müügist Timber.ee-s: „Elan põhimõttel, et tee seda, mida julged tunnistada!“

Metsa omada on uhke tunne – kõik kiidavad ja patsutavad õlale, kuid kui kätte jõuab aeg raiuda, saab sinust üleöö justkui hunt lambanahas, kes ei armasta loodust ega arvesta naabritega.
Loe edasi...
Klientide lood08.03.2022

Metsaomanik Anne saatis mett mokale määrivad õngitsejad kuu peale ja teenis oksjoniga poole rohkem

Anne on metsaga seotud olnud terve oma elu ning näinud kõrvalt nii metsategu kui sedagi, kuidas üks osa perekonnale kuulunud metsast neilt pideva peale käimisega kunagi välja peteti.
Loe edasi...
Klientide lood18.02.2022

Hommikukohvi kõrvale paarsada tuhat eurot? Miks mitte!

Viimase aja üks vägevaim lahing metsa raieõiguse üle toimus Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas alles paar nädalat tagasi, mil oksjonile pandi üks Võrumaa metsa raieõigus alghinnaga 135 000 eurot, kuid mille lõplik müügihind kasvas veel üle ootuste kõrgeks.
Loe edasi...
Klientide lood23.11.2021

Kes sööb metsaomanike vara?

Valed võtted metsa majandamisel võivad üsna kiirelt valusasti kätte maksta. Kahjureid ei huvita, kelle metsa või vara hävitama asutakse. Et midagi päästa, tuleb võitlust alustada võimalikult kiirelt ja tegutseda resoluutselt.
Loe edasi...
Klientide lood11.11.2021

Kuidas saab lageraievastasest ühel päeval lageraielangi omanik?

Jaanus ja tema pere on juba 30 aastat uhkusega metsa omanud ning olnud täie veendumuse juures, et lageraie on üks kole asi – seda tehakse liiga palju ja sellega võetakse loomadelt koht kus elada.
Loe edasi...
Klientide lood22.10.2021

Kuidas vanapaar pea 50 000 eurost ilma oleks jäänud

Vanapaari metsa eest pakuti 17 000 kuni 45 000 eurot, kuid oksjonil kerkis hind 81 600 euroni.
Loe edasi...
Klientide lood22.10.2021

Peter usaldas oma sisetunnet ja saatis lolli jutuga metsavahendajad koheselt kukele

Haapsalu mees Peter teab rääkida, et enne kui otsustada, tuleb pidada nõu spetsialistidega. „Mina olin tüdinenud lolli jutuga helistajatest, kes mu metsa raieõiguse eest enam kui 4 korda väiksemat hinda pakkusid, kui see mets tegelikult väärt oli.
Loe edasi...
Klientide lood22.10.2021

Metsakinnistu väärtus kerkis juba ühe Timberisse võetud kõne järel 18 000 eurolt 32 000 euroni

Kuidas jõuda ettevõtteni, kes on tõesti Sinu metsa eest valmis tasuma väärilist ja õiglast hinda ning kuidas tunda ära need, kes vaid tühja lubavad?
Loe edasi...
Klientide lood05.10.2021

Lapselaps päästis vanaisa notari ukse taga pättide küüsist

Pole saladus, et hea jutuga metsavahendajate või kahtlase taustaga metsafirmade ohvriks võib langeda igaüks meist ja seda vanusest hoolimata.
Loe edasi...
Klientide lood21.09.2021

17 200 eurot preemiaks selle eest, et oled laisk ja lohakas metsaomanik? Õiglane või mitte?

Urmo on üks nendest metsaomanikest, kes sai oma metsa ja jupikese põllumaad päranduseks, kuid kel puudus selle vastu igasugune huvi. Ise ütleb ta, et oli metsaomanikuna laisk ja lohakas ning ei teinud kõikide nende aastate jooksul sellega ühtegi liigutust.
Loe edasi...
Klientide lood06.04.2021

Metsaomanik Ergo: 3000 eurot 23000 euro asemel? Mingi hetk hakkaski tunduma, et terrorit teinud metsavahendajate pakutav hind ongi õiglane

Tallinn - Narva maantee ääres, Liigustes väga kiiresti populaarseks saanud kiirsöögikohta omav Ergo Telvik on läbi ja lõhki kohalik mees, kelle lapsepõlv möödus sealsete laante vahel.
Loe edasi...
Klientide lood26.03.2021

Mis ühendab kahte kaugel Filipiinidel elavat noort Eesti meresõitjat ja pensionäri, kel hakkas igav?

Timber.ee oksjonikeskkonna viimases kinnistute oksjonivoorus, leidis uue omaniku 27 metsakinnistut, neist 22,22% ostsid eraisikud, kes pakkusid üle nii mitmedki metsafirmad, kes samuti kinnistute vastu suurt huvi üles näitasid.
Loe edasi...
Klientide lood16.03.2021

Metsa müünud naisterahvas: kelmidest metsaostjad maskeerusid isegi minu naabriteks

Lepingud, mis metsaomanikele pahatahtlike “metsafirmade” poolt allkirjastamiseks antakse, on äärmiselt peenelt üles ehitatud põhjusel, et ostja saaks end igasugustest hilisematest pretensioonidest vabastada.
Loe edasi...
Klientide lood28.02.2021

Intervjuu naisega, keda metsapetised tahtsid vägisi kodust kaasa viia, et odavale müügilepingule allkiri saada

Käesolev lugu on võigas ja me ei osanud seda isegi muus vormis ümber kirjutada, kui toome siinkohal välja vestluse inimesega, kes oleks võinud vabalt olla järjekordne metsapetiste ohver.
Loe edasi...
Klientide lood07.02.2021

Viljandimaa pere lükkas otsepakkumised kõrvale ja teenis oksjoniga 110 000 eurot rohkem

Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas toimus taas midagi erakordset ja uskumatut – oksjonil pakuti Viljandimaal asuva metsakinnistu eest hinda, mis ületas kõigi ootused.
Loe edasi...
Klientide lood16.12.2020

Mida ütleb metsaomaniku süda, kui maha võetakse sajandivanune mets?

Metsa müümine on emotsionaalne otsus ja seda kinnitavad ka sajad lood, mida meie metsaspetsialistid oma klientidelt kuulevad.
Loe edasi...
Klientide lood28.10.2020

Hiljuti Timber.ee keskkonnas toimunud metsaoksjon muudab ühe 4-lapselise pere elu

Oktoobrikuu alguses lõppes Timber.ee keskkonnas üks raieõiguse oksjon, mis pealtnäha sarnane paljudele teistele. Müüki pandi 9 hektarit metsa Valgamaal, Tõrva vallas, Voorbahi külas alginnaga 9200 eurot. Eriliseks teeb oksjoni aga tõsiasi, et...
Loe edasi...
Klientide lood01.09.2020

Värske metsamaa omanik Meelis: lasen end nüüd sääskedel süüa ja kuradi mõnus on!

Sel suvel oli oksjonil Valgamaal asuv nelja hektari suurune metsamaa, mida juba mõnda aega olid enda valdusesse himustanud mitmed metsafirmad, kelle pakutud hind polnud aga müüjale meeltmööda.
Loe edasi...
Klientide lood15.06.2020

Kuidas südikas proua petisest metsavahendaja 50 000-eurosest teenistusest ilma jättis

Võrumaal, Rõuge vallas müüdi maikuu lõpus oksjonil 5,95-hektari suurune Piiri kinnistu alghinnast, milleks oli 50 000 eurot, lausa 15 500 eurot kõrgema hinnaga.
Loe edasi...
Klientide lood01.03.2019

Milliste klientide pealt metsafirmad enim teenivad? Kas kuulud ka nende hulka?

Metsamajandus on puhas matemaatika, kus metsafirma enda kasumi teenib juba metsa ostuhetkel. Metsafirmade kulutused metsa ülestöötamisele ja transpordile on fikseeritud, täpselt on ka teada metsamaterjali kokkuostuhinnad.
Loe edasi...