Klientide lood

22.06.2023
Jaga

Nukuteater metsaäris – tüütu helistaja vahetas oma nime, et mets odavalt välja petta

Liis1

„Ühel ilusal päeval sain kummalise, ent üllatava telefonikõne osaliseks - teiselpool toru tutvustas end härrasmees, kes tundis huvi minu maatüki vastu Hiiumaal. Tema jutt kõlas veenvalt ja kaunis muinasjutuliselt, kuid selles oli kergelt äratuntavat omakasupüüdlikust.“ Nii räägib metsaomanik Liis, kes oli hädas tüütu metsaärikaga, kes pärast mitmendat äraütlemist vahetas isegi nime ja jätkas metsaomaniku terroriseerimist.

Liis lükkas härra püüdlikud pakkumised ja ettepanekud tagasi, kuid sellest oli vähe kasu, sest mehel oli siht silme ees – osta mets võimalikult soodsalt, täpselt nii nagu see metsaäris otsepakkumiste korral paraku käib. Ja juba  mõni nädal pärast esimest äraütlemist helises Liisi telefon taas.

„Järjekindlalt üritas sama härra erinevaid demagoogiavõtteid kasutades mind ümber veenda. Seekord saatis ta juba tutvumiseks lepingu, millele oli kopeeritud eelmise metsamajandamiskava andmed,“ ütleb naine. Lepingu saatmine ja pakkumise tegemine, tuginedes mitte just kõige värskematele metsamajandamiskava andmetele, polnud Liisi jaoks paljutõotav. Pigem pani see mõtlema ja konkreetselt „ei“ ütlema. „Lõpetasin kõne. Ütlesin, et ma pole huvitatud neile raieõiguse müümisest. Kuid paari päeva pärast helises telefon uuesti!“ Sellest sai paras näitemäng, mis pakkus nalja, kuid lõppes siiski metsa müümisega. Õnneks mitte sellele “müügigurule”!

Lehmakauplemine jätkus uue nime alt

Kui enam absurdsemaks ei kujuta, et asi minna võib, siis on see siiski võimalik. Liisi telefon andis endast taas helinaga märku - võõras number, tuttav hääl, sama huvi osta mets, kuid üleöö oli muutunud isiku nimi ja firma, mille nimel kõne tehti. Liis tundis teiselpool toru koheselt ära ülalpool mainitud rõõmsa hääle ja ladusa jutuga mehe, kes uskus, et kavalusega trumpab ta üle naise kindlameelsuse. Nüüd sai naisele veelgi enam selgemaks, et kõne tuleb järsult lõpetada, kuid imelikul moel jäi metsa müügimõte painama.

Et mitte käituda tormakalt ja esimese ettejuhtuva türgi turu kaupmehelaadse pakkumisega nõustuda, asus Liis koos perega end tasa ja targu raieõiguste ja hindadega kurssi viima.

Ausaim väärtus tuleb oksjoni kaudu

Oksjonil metsa raieõigust või kinnistut müües ei anna metsaomanik oma vara ära odavalt. Metsa alghind kalkuleeritakse väga täpselt lähtudes metsa tüübist, asukohast, puistu koosseisust, hetke kokkuostuhindadest ja paljust muust, mille salaretsepti teavad hästi metsaspetsialistid ning enamus juhtudel on stardipunkt ehk oksjoni alghind kordades kõrgem nendest pakkumistest, mida telefonitsi või muul moel tehakse. Seega saab oksjonil müües vaid võita.

Sellisele järeldusele jõudsid pärast pisikest „uurimustööd“ ka Liis ja tema pere. Väljavalituks osutus timber.ee oksjonikeskkond. „Jõudsime Timberini läbi interneti ja kuna tagasisidest selgus, et nad on professionaalsed ja kliendisõbralikud, siis otsustasime proovida,“ ütleb Liis, kelle sõnul otsustati raie ette võtta, kuna käsil on maja ehitamine.

Asjaajamine tasus end ära

Tänaseks võib öelda, et majal on uus katus kaks nädalat juba peal, uks ja aknad ees. Metsaärikale kiirkorras müües oleks neist vaid ühe pidanud valima, sest oksjoni lõpphind kujunes kolm korda kõrgemaks, kui tsirkust teinud metsavahendaja pakkumine. Raieõiguse enampakkumine lõppes Timber.ee keskkonnas edukalt hinnaga 36 200 eurot.

Liis jäi tulemusega enda sõnul väga rahule, kuid kokkuvõttena ütleb, et pelgas oksjonile eelnevat asjaajamist ning sedagi, kas oksjon üldse õnnestub, sest Hiiumaa on siiski meretagune koht äärealal, kuhu paljud metsafirmad naljalt raiet tegema ei pruugi tulla. See kõik lisas paraja annuse närvikõdi ning oksjoni viimastel päevadel ja tundidel ei saanud rahu enam üldse. Õnneks lõppes oksjon positiivse tulemusega, kuid sellele aitas tublisti kaasa asjaajamine, mis sellele eelnes. Esmajärjekorras oli vaja valmis saada uus metsamajandamisekava. „Viimasest korrast oli veel meeles, et see oli pikk ja vaevaline protsess. Nüüd käis kõik õlitatult,“ märgib Liis, kes viitab asjaolule, et ka taksaatorit Hiiumaale saada pole sugugi kerge. Ent puht juhuslikult oli just üks spetsialist Hiiumaale end tööle sättimas ning lahkesti nõus ka Liisi metsa ette võtma.

Dokumendid said korda mõne nädalaga ning nendes öeldu kinnitas Liisi otsust raieks. Suur osa metsast oli juba tublisti üle oma parima ea. 

Metsaspetsialist hoidis käest

Auli portrait
ASi Timber metsaspetsialist Auli Pulk

Liis hindab, et tagantjärgi mõeldes ei olnud tegemist millegi keerulisega, sest metsaspetsialist Auli Pulk hoidis põhimõtteliselt alati "käest kinni" ja õpetas, mida ja kuidas teha. „Tehing läbi Timberi keskkonna oli väga positiivne kogemus ja ma soovitan kindlasti seda teistele. Metsaspetsialist tegi oma tööd hingega ja oli väga professionaalne,“ jagub Liisil vaid häid sõnu.

AS-i Timber staažikas metsaspetsialist Auli Pulk ütleb ise, et antud raieõiguse müügiga ja selle ettevalmistamisega läks kõik sujuvalt ja hästi. „Meil läks tõesti hästi, et saime heade kokkusattumiste tõttu uue metsamajandamiskava kiiresti tehtud, mis andis meile hea ülevaate, mis metsas toimub ja aluse hinna määramiseks.“ Auli kinnitab, et Liisi hirmud asjaajamise ees ei ole midagi uut – need on samad pea kõikidel metsaomanikel ning just seetõttu on Timberi kollektiiv ja ka Timber.ee Metsaühistu spetsialistid alati metsaomanike kõrval, et neid samm-sammult aidata parima tulemuseni.

Kui ka sina soovid oma raieõigusele või metsakinnistule parimat hinda ja vastutust teostatavate raietööde eest, võta ühendust AS Timber metsaspetsialistidega! Meie konsultatsioon on sulle tasuta! Helista meile 6665050 või kirjuta info@timber.ee 

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Uudised20.03.2024

Oksjonil on 628 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 39 metsa- ja 41 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 628 hektarit maad, 4 385 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. aprillil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2894 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1653
Kinnistu oksjonit1241
Kliendid on meie abiga saanud113 615 387 €
Raieõiguste oksjonitelt45 778 528 €
Kinnistute oksjonitelt67 836 859 €