Klientide lood

15.02.2024
Jaga

Üle ootuste! Alla hektarisuurune raieõigus müüdi Timber.ee oksjonil pea 9000 euroga

Tiit 24

„Pidin kraavi sõitma, kui sain selle lõpphinna teada,“ ütleb metsaomanik Tiit, kes ei suutnud oma kõrvu uskuda, kui kuulis, millise hinnaga õnnestus tal oksjoni kaudu müüa raieõigus oma metsas, mida metsaks on kohati isegi palju kutsuda. Raiesse läks 0,9 ha suurune ala. Pealegi oli tegemist kuusikuga, mis polnud enam elujõuline. Ent sellest hoolimata, sai omanik selle eest 8700 eurot.

Pole vast mõtet küsidagi, kas ka väikese metsatuka müümine oksjonil võib olla tulus, sest just seda antud lugu tõestab ning näitab ilmekalt, et alati ei pea raiuma suuri alasid, kogu metsa, vaid metsaomanik saab otsuseid teha lähtuvalt metsa tervisest ja metsale antud ekspertiishinnangust kasvõi eraldiste kaupa. „Kui metsaomanik ei taha oma metsas lageraiet, on olemas ka teistsuguseid alternatiive. Ka Tiidul on metsamaad tegelikult hulka enam, kui see, mille raieõigus nüüd müüdud sai. Pean ütlema, et Tiit on üks hooliv ja eeskujulik metsaomanik, kes ei jäänud käed rüpes passima, kui avastas metsast üraskikoldeid, mis oli ka peamine motiiv selle väikese osa müümisel,“ räägib AS Timber metsaspetsialist Liisa Lumi.

Liisa portrait
AS-i Timber metsaspetsialist Liisa Lumi

Tõsi, seda kuuse enamusega puistut olid järanud nii kooreürask kui kahjustanud juurepess. Pealegi oli metsatukas tormi kahjustus ning seetõttu ka palju lamapuitu. Keskkonnaameti hinnangu järgi polnud see metsake enam elujõuline. Sellele samale tulemusele jõudis Tiit juba natuke varem ja tundub, et sellele olid jälile jõudnud ka teised, kes viimasel ajal mehele mitmeid kõnesid tegid.

Õnneotsijad said ninanipsu!

Õnneotsijad, nagu Tiit neid ise nimetab, pommitasid meest mitmete telefonikõnedega ja mõnepäevaste vahedega. Kord pakuti 3500 eurot, siis 5000 ja üks isegi kohe järgmine päev 6000 eurot ja natuke peale. „Sain veel sõimata, et kui julgesin viimase pakkumise ära öelda. Naeruvääristasid, et palju ma siis tahan selle eest lõpuks saada ja hoiatati, et ma mingil juhul nende oksjonitega midagi pistmist ei teeks: „Need ju võtavad sult 5 protsenti müügitulust maha, meie ju seda ei tee!“,“ räägib Tiit, kes ei lasknud end ära hirmutada. Helistajate tõttu tegelikult Tiidule see mõte pähe tuligi, et uurida Timberist, mis sellise metsa hind võiks tegelikult olla ja kas ostjaid sellele oleks.

Nende skeemitajate ja tembutajatega on kokku puutunud kõik Timberi metsaspetsialistid, ka Liisa, kes asus metsaspetsialistina oksjonikeskkonnas tööle alles aasta tagasi. „Eks nendega ole kahjuks nii, et “kord on Vestmann all ja Piibeleht peal, siis jälle Piibeleht all ja Vestmann peal“,“ ütleb Liisa. Naise sõnul ei ole konkurents iseenesest halb, see on hea ja seda võib võrrelda karastatud klaasiga, mis on tugevam ja vastupidavam tavalisest klaasist. Siinkohal räägib ta aga intelligentsest konkurentsist ehk konkurentsist, kus konkurendid tõestavad oma headust ja oma väärtust turul oma tegudega. „Paraku ei ole see kahjuks alati nii, sest iga päev kuulen ma metsaomanikelt, kes meiega ühendust võtavad, et meie konkurendid on meid neile mustanud ja see jätab mulje, et muud trumpi neil oma äris pole. See muudab konkurentsi skeemitamiseks,“ märgib Liisa.

Hea meel on aga tõdeda, et tarkadel metsaomanikel lööb just tänu sellisele käitumismustrile tuluke peas põlema, sest „kas elus on väärt nende inimeste sõnad, kes oma mainet üritavad tõsta teisi maha tehes või need kes oma tegude ja sõnadega oma väärtust ise tõestavad?“ küsib metsaspetsialist.

Õnneks ei lasknud ka Tiit endale auku pähe rääkida ning just nii saigi 3000 eurost 8700 eurot. „See on ikka suur vahe ja uskumatu, et sellised pätid tegutsevad, aga eks oma nahk ole ikka lähemal ja kui lolli annab koorida, siis kooritakse,“ ütleb Tiit.

Oksjoni alghinnaks nahaalide tipphind

Liisa märgib, et Timber.ee oksjonikeskkonda pannakse aeg-ajalt raiete oksjonid üles alghinnaga, mis on olnud vahendajate poolt maksimaalne pakkumine. „Siis tunneb metsaomanik, et on juba saanud hea tehingu isegi juhul, kui mets alghinnaga ära ostetakse. Seda juhtub siiski harva, et raieõigus alghinnaga ära läheb. Pigem algab just paar tundi enne oksjoni sulgumist spurt, kus asjast huvitatud teineteist üle trumpavad,“ märgib spetsialist.

Omamoodi spurti teevad ka metsaomanikele otsepakkumiste tegijad, kes jätavad mulje, et iga järgnev pakkumine on eelmisest parem ja viimane tulebki vastu võtta. „Seda skeemi kasutati tõenäoliselt ka Tiiduga, kes ise uskus, et talle helistasid kolm erinevat pakkujat, kuigi tegelikkuses oli tegemist ühe ja sama firmaga. Nende eesmärk on inimesi uskuma panna, et kolm on kohtuseadus ja parimat pakkumist metsaomanik mitte kuskilt enam ei saa,“ ütleb Liisa. Kusjuures Tiidule olla juba mõni aeg tagasi tehtud ka 10 000 eurone pakkumine, kus avaldati soovi mehega üheskoos metsa üle vaatama minna. Siis aga kukkus hind kolinal, sest koheselt hakati rääkima, et metsast ei tule nii palju materjali ja mets on hukas. „Ka sellist taktikat kasutatakse tihti, sest kui metsaomanikule tehakse selgeks, et mets on väärtusetu ja kontakt on loodud silmast-silma, on sellest päris keeruline välja astuda ja pakkumisest keelduda,“ ütleb metsaspetsialist, kes julgustab inimesi siiski seda tegema ja viisakalt mõtlemisaega paluma, et uurida samal ajal alternatiivseid võimalusi.

Tiidule kuuluv mets pandi aga oksjonile hinnaga 6300 eurot. Mõned tunnid enne oksjoni sulgumist ärkas oksjon elule ning mõne tunniga saigi metsa lõpphinnaks 8700 eurot. „Ma oleksin olnud väga rahul ka selle alghinnaga, kuid seda ma ei oleks kunagi uskunud, et ma selle metsa eest nii palju saan,“ ütlen metsaomanik Tiit, kel jagub vaid kiidusõnu ja tänutunnet.

Liisa märgib, et ka temale meeldib just oksjonikeskkonna juures see, et inimene saab oksjoni kaudu müües alati turu kõrgeima hinna ning igaüks Timberi meeskonnas annab endast parima, et pakutav teenus oleks usaldusväärne ning kvaliteetne. Timber.ee oksjonikeskkonna kaudu müües, saab metsaomanik alati enne raiet oma raha kätte, metsaomanikku abistatakse alati ka korrektse dokumentatsiooni täitmisega. Suhtleme aktiivselt nii müüja kui ka ostjaga, et kõik laabuks hästi ja sujuvalt ning osapooled oleksid tehinguga rahul. „Boonuseks on seegi, et pärast raiet võtab järje üle meie metsaühistu, kes abistab omanikke selles, millega on vaja tegeleda edasi peale raiet. Seega võib metsamajandamist ja meie oksjonikeskkonna tööd võrrelda natuke nagu kergejõustikuga, kus tegutsemise alasid on palju. Metsamajandamine pole ainult raiumine, muidu koosneks ka kergejõustik üksnes kaugushüppest,“ selgitab Liisa.

Võta meie metsaspetsialistidega ühendust, kui sul on metsaga seotud küsimusi või kui soovid metsa raieõiguse või kinnistu müümise kohta rohkem infot. Tasub teada, et kinnistu suurusest sõltumata, tasub oma metsamaa või raieõigus müüa just oksjonil. Ka pisikestele tükkidele leidub ostja hea hinnaga!

Metsaomanikke abistab metsatööde ja nende tarvis toetuste taotlemisel Timber.ee Metsaühistu MTÜ!

AS Timber; Timber.ee Metsaühistu MTÜ, Narva mnt 36, Tallinn 10120

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Uudised20.03.2024

Oksjonil on 628 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 39 metsa- ja 41 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 628 hektarit maad, 4 385 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. aprillil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2894 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1653
Kinnistu oksjonit1241
Kliendid on meie abiga saanud113 615 387 €
Raieõiguste oksjonitelt45 778 528 €
Kinnistute oksjonitelt67 836 859 €