Liitu Timber.ee uudiskirjaga ja ole kursis metsas toimuvaga

Uudised ja artiklid

Metsa majandamine14.03.2024

Kas oskad oma metsas üraskikollet märgata?

Ürask on meie metsade katk. Ta tunneb end meie kliimas üpris mugavalt - kuumad suved ja kehvad talved soodustavad nende mardikate levikut ning pole lootustki, et nad kuskile kaovad.
Loe edasi...
Metsa majandamine07.03.2024

Metsateatiste esitamine muutub suvel tasuliseks

Metsateatiste eest tuleb alates 1.07.2024 maksta riigilõiv summas 30 eurot ühe eraldise kohta, kui see esitatakse uuendusraie või raadamise eesmärgil. Teised raieliigid on ka edaspidi riigilõivust vabastatud. Mis on sellise otsuse head ja vead?
Loe edasi...
Metsa majandamine01.02.2024

Milleks mulle metsamajandamiskava, kui ma raiet ei planeeri?

„Milleks mulle see kava?“ mõtleb metsaomanik, kel pole plaanis oma metsas raiet teha. Kuid, mis toimub metsas tegelikult, kui vanad on need puud, kui terved nad on – kas ka sellele on sel metsaomanikul vastus olemas?
Loe edasi...
Metsa majandamine09.03.2023

Timber.ee teeb metsaturu mainekahjurite seas harvendusraiet

Kõik, mis aitab heitlikus maailmas stressi maandada, on inimeste seas oodatud nii otse kui ka alateadlikult. Usaldusväärne teenusepakkuja vähendab iga asjaajamise keerukust ja samal ajal suurendab selle tõhusust. Metsaäri on usaldusäri.
Loe edasi...
Metsa majandamine01.02.2022

Aleksei Turovski lageraiest: meile on loodust vaja, loodusele meid mitte

Eestlaste ühes armastatuimas filmis “Viimne reliikvia” kõlavad lauluread: “mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa saavad meitele.” Seda, mida see “meitele” otseselt tähendab, oleme zooloog Aleksei Turovski sõnul viimase 30 aasta jooksul saanud teada.
Loe edasi...
Metsa majandamine28.07.2021

Tulu metsast täna või tulevikus – kuidas erineb metsa majandamine?

Raietööde ettevalmistamisel tuleb olla põhjalik ja oksjonit korraldades kokku leppida kindlad reeglid. Kui see tegemata jätta, siis jääb metsafirmale seaduse piires tõlgendamise võimalus, mis ei pruugi täita metsaomaniku eesmärki.
Loe edasi...
Metsa majandamine15.07.2021

Milline on alternatiiv lageraiele, kui metsaomanik ei soovi kaotada harjumuspärast metsavaadet?

Aegjärksest raiest rääkides, siis sel on nii eeliseid kui ka miinuseid just nagu iga teisegi raieliigi puhul, kuid kõik sõltub konkreetsest metsast ja loomulikult ka metsaomaniku nägemusest.
Loe edasi...
Metsa majandamine25.05.2021

Miks mõne metsa müük kohe kuidagi ei edene?

Kui raieõiguse müük ei edene ja ostjat ei leia või kui ostja veel leiab, kuid paraku vaid kommiraha eest, siis teeb see ikka meele mõruks küll, sest metsaomaniku jaoks on metsa müües üheks olulisemaks faktoriks just hind.
Loe edasi...
Metsa majandamine06.04.2021

See ei ole vandenõuteooria! Kuuse-kooreürask on olemas, lihtsalt küsimus on, kas ka Sinu metsas?

Omanikul tasub nüüd teha üks väike jalutuskäik oma metsas, et visata pilk peale metsa tervislikule seisukorrale. Kui juhtub, et metsas satub ette kogum kuivanud või kuivamistunnustega kuuski, jõuab veel teha plaane, kuidas üraskirüüstele piir panna.
Loe edasi...
Metsa majandamine14.01.2021

Metsaspetsialistid selgitavad – nende kahjulike tehingutega kaotavad metsaomanikud sadu tuhandeid eurosid

Kasutusvalduse leping, väljatuleku peale müük, teenuse tellimine, kompleksteenus istutamisega ja muud kahjulikud tehingud viivad metsaomanike taskutest välja sadu tundeid eurosid.
Loe edasi...
Metsa majandamine17.12.2020

Tulumaksuseaduse muudatus võimaldab erametsaomanikul müüa raieõigust 20 000 euro ulatuses maksuvabalt

2020. aasta aprillis kiitis Riigikogu heaks tulumaksuseaduse muudatuse, mille kohaselt on metsaomanikele metsast saadud tulu 5000 euro ulatuses aastas tulumaksuvaba, targalt planeerides on võimalik tulumaksust vabastada kuni 20 000 € suuruseid tehinguid.
Loe edasi...
Metsa majandamine10.12.2020

Kelmused metsaäris, osa 2: Sorava jutuga metsaärikad ja nende legendid

Milline on reaalne olukord metsaäris ning kui lokkav on kokkumäng tegelikult? Ülevaate teeb Timber.ee metsaspetsialist Kristo Kütt ning omapoolse kommentaari andis ka Keskkonnainspektsioon.
Loe edasi...
Metsa majandamine02.12.2020

Kelmused metsaäris, osa 1: Ebaausad kokkumängud metsamajandamiskavadega

On selge, et kõik metsafirmad, ühistud ja metsavahendajad ei tegutse alati korrektselt ega käitu metsaomaniku suhtes lugupidavalt, jättes mõru tõrvatilga meepotti, rikkudes kogu metsasektori mainet.
Loe edasi...
Metsa majandamine11.11.2020

Ka hilissügis pakub metsaomanikule tööd ja rõõmu

Hoolsal metsaomanikul juba suurem osa töid metsas tehtud, ka marjul ja seenel käidud, kuid tuletame veel meelde ja räägime üle, millele enne lume tulekut tähelepanu pöörata ning kuidas valmistuda ka talviseks raiehooajaks.
Loe edasi...
Metsa majandamine31.10.2020

Kuidas metsaomanik teenust tellides parimast hinnast ilma jääb

Facebookis küsis meilt aastaid metsandussektoris tegutsenud metsamees, et kuidas on meie arvates võimalik, et raieõiguse müügist saab metsaomanik suurema tulu, kui siis, kui metsaomanik ise metsa ülestöötamise, väljaveo ja transpordi...
Loe edasi...
Metsa majandamine29.10.2020

Kui kallis on tegelikult metsa kasvatamine?

Kas oled mõelnud oma metsa omamisest või lausa nullist kasvatamisele ning kuulnud ütlust, et iga inimene võiks oma elu jooksul maha panna vähemalt ühe puu? Kuid, miks ainult ühe, kui istutada saab terve metsa!
Loe edasi...
Metsa majandamine13.10.2020

Võidujanu ja hasart kergitavad metsa hinda

Millised oksjonid toimuvad Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas ja miks?
Loe edasi...
Metsa majandamine14.09.2020

Enne tuleb seitse talvet, kui päris tali tuleb

Metsaspetsialist Auli Pulk: “Kui metsaomanikul on plaan sel talvel raiet teostada, tuleb ettevalmistustega alustada juba septembris”
Loe edasi...
Metsa majandamine02.08.2020

Metsaspetsialist Kristo Kütt: “Viis põhjust, miks just suvel metsaga tegeleda”

Tõsi, vanarahvas räägib, et suvi pole metsateo aeg, sest just sel aastaajal võib valesid töövõtteid kasutades metsatööde käigus kahjustada saada metsaalune pind, taimed ja puujuured ning haigusedki on altid levima...
Loe edasi...
Metsa majandamine25.05.2020

Kuidas suurelt riskimine veel suuremalt ära tasus!

Timber.ee oksjonikeskkonnas toimus alles hiljuti oksjon, mis pani nii mõnegi metsamehe kukalt kratsima ning arvutikuvarile lähemalt küürutama, et näha ega nende silmad peta.
Loe edasi...
Metsa majandamine12.04.2020

Keda või mida peaks metsaomanik kartma – kriisi või “kährikut”?

Tundub, nagu oleks kogu maailm ühe hetkega teinud kannapöörde. Koos koroonaviirusega saabunud kriis pole puutumata jätnud ühtegi sektorit ega inimest – me kõik oleme selles supikatlas koos, püüdes mõista, mis toimub või edasi saab.
Loe edasi...
Metsa majandamine29.03.2020

Eriolukord ja teadmatus on hea kasvulava pettustele

Iga metsaomanik peaks olema teadlik, et metsaga tehinguid tehes on alati suur oht ka petta saada.
Loe edasi...
Metsa majandamine19.02.2020

Karuse kalmistu raie lugu

22.02 ilmus ERRis lugu, kuidas Lääneranna vald müüs oksjonil raieõiguse 281 tihumeetrile ja teenis sellega 8200 eurot. https://www.err.ee/1055925/vald-muus-kalmistu-naabruses-raieoiguse
Loe edasi...
Metsa majandamine10.11.2019

Langevatest puidu hindadest hoolimata ei ole metsaomanikud rahas kaotanud!

Metsanduses tegutsevatele inimestele ja ettevõtetele ei ole sektoris valitsev kehv aeg enam mingi uudis.
Loe edasi...
Metsa majandamine29.07.2019

Kuidas metsast maksimaalne tulu teenida?

Metsa väärtus muutub nii ajas kui ka ruumis. See kuidas ja millal saab ühelt konkreetselt metsalt tulu teenida sõltub väga paljudest tingimustest. Nende tingimuste endale ise selgeks tegemine on kurnav ning ebavajalik.
Loe edasi...
Metsa majandamine13.03.2019

Blogi: Keskkonnainspektsiooniga mõttevahetused

Käisime hiljuti Keskkonnainspektsioonis ametnikega vestlemas. Tegelikult on meil viimasel ajal olnud põhjust KKI-d külastada lausa mitmeid, kuid teeme siinkohal lühikokkuvõtte arutatud teemadest.
Loe edasi...