Klientide lood

22.10.2021
Jaga

Peter usaldas oma sisetunnet ja saatis lolli jutuga metsavahendajad koheselt kukele

Peter

Kui suurest summast käib jutt, kui teemaks tuleb õiglane hind? Ka Timberit kajastavates lugudes tuleb see pea iga kord jutuks ning tundub, et tegemist on mõnusa sõnapaariga, mis mõjub turvaliselt ja paneb inimest otsust langetama ühe või teise ettevõtte kasuks, kui kavas on müüa oma metsa raieõigust või -kinnistut. Kuidas jõuda ettevõtteni, kes on tõesti Sinu metsa eest valmis tasuma väärilist ja õiglast hinda ning kuidas tunda ära need, kes vaid tühja lubavad?

Haapsalu mees Peter, kes samuti sel suvel Timberi oksjonikeskkonnaga esmakordselt kokku puutus, teab rääkida, et enne kui otsustada, tuleb pidada nõu spetsialistidega. „Mina olin näiteks tüdinenud nendest lolli jutuga helistajatest, kes mu metsa raieõiguse eest pakkusid kord 15 000€, siis 20 000€ jne, sest see oli põhimõtteliselt enam kui 4 korda väiksem hind, mida see mets tegelikult väärt oli. Pakkumisi oli ka mõistlikke. Näiteks viimane pakkuja ütles, et maksab raieõiguse eest 55 000€, kuid ka sellega ei läinud ma kaasa, sest huvist ja uudishimust mõtlesin, et pean veel nõu ja katsetan kuidas läheb kaup oksjonil. Sellel osaledes pole kahetseda ju midagi, kui alghind sobib. Samuti polnud mul asjaga kiiret kuskile,” selgitab mees, miks ta ei võtnud ühtegi varasemat pakkumist vastu, mis talle telefonitsi tehti. Lisaks oli mehel kokkulepe just selle viimase pakkujaga, et kui oksjon ebaõnnestub, siis läheb ta nendega ikkagi tehingusse. Seega tuleb metsa müües võtta asja rahulikult, kaaluda ja uurida ning panustada kaarte nii, et ise kaotajaks ei jääks. Peter käis oma käigud väga läbimõeldult ning teenis sellega oodatust veelgi suuremat tulu.

Peteril on tänu oma aastatepikkusele metsa omamise kogemusele välja jagada veel hulgaliselt häid nippe, kuidas oma metsa raieõigust või kinnistut müüa ning ostjat valida. Näiteks on mees alati pärast helistamist internetist uurinud kust kõne tuli ja kellega oli tegemist. „Siis olen teinud enda jaoks otsuse, kas suhelda nendega hiljem üldse edasi või mitte. Muidugi on olnud ka neid, kes kohe lolli juttu ajanud ning kelle peale pole mõtet olnud isegi mitte oma aega raisata, kuid on olnud hulgaliselt ka neid, kes pole seda teinud. Siis olen nendelt pakkumisi küsinud meilile, et kõik oleks ilusti silme ees,” toob Peter välja. Ta märgib, et aastate jooksul oli neid metsafirmasid isegi kägu ajajatest rohkem, kes olid teinud ära väga korrektse kodutöö ning koostanud detailse pakkumise.

Väga oluliseks on mees pidanud suhtlemise juures sedagi, kui temalt endalt on küsitud, milline on tema nägemus hinnast. „Kahe pakkujaga oli nii, et käisime metsa vaatamas ja arutasime, et kas mina pakun hinna või teeme kokkuleppe väljatuleku pealt. Aga siis peab kogu aeg täpselt juures olema ja mõtlesin, et oksjonikeskkonnas on asi lihtsam. Ei pea pidevalt ise näpuga järge hoidma.”

Hind pole aga midagi seesugust, mida on võimalik lihtsalt õunte pealt vaadata, et kui tuju tuleb, siis soovin oma metsa müüa 100 000€ eest. Selleks peab seal olema ka materjali, mida sellises vääringus pakkuda. Peter ütleb, et selleks, et saada metsa eest õiglane hind, tuleb ise oma metsa poole vaadata. „Et üldse mingisuguseid läbirääkimisi pidada, peab mul olema endal arusaam, milline on momendil hinnatase turul ja milline on minu metsa seisukord. Pealegi võiks hinnataseme igaüks endale selgeks teha ka juhul, kui helistatakse näiteks Timberisse.”

ASi Timber metsaspetsialist Aron-Ken Veedla.
ASi Timber metsaspetsialist Aron-Ken Veedla.

Peteriga suhelnud ja tema metsa oksjonile lisanud Aron-Ken Veedla ütleb, et väga hea on teha koostööd metsaomanikega, kes on teinud tugevat eeltööd. Samas nendib ta, et pärast edukat oksjonit on nende inimeste rõõm tunduvalt tagasihoidlikum võrreldes nende metsaomanike emotsioonidega, kes hinnatasemest ülevaadet ei oma. „Kuid ühtviisi oluline on see, et kõik metsaomanikud saaksid oma metsa eest väärilise tasu ja selle eest me seisame,” märgib Veedla. Peteri raieõigus müüdi Timber.ee oskjonil hinnaga 63 400€. Arvestades, et Peteri varasem kõrgeim hinnapakkumine oli 55 000€ ja Timber.ee oksjoni korraldamise teenustasu on 5%, siis oli Peteri võit ikkagi 5230€. Lisaks vastutab nüüd AS Timber teostatavate tööde kvaliteedi eest.

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust! Aitame metsa väärtust hinnata ja vajaduse korral ka metsamajandamiskava tellimise või metsateatise täitmisega. Konsulteerime metsaomanikke tasuta!

Võta Timber.ee metsaspetsialistidega ühendust ning uuri täpsemalt! Helista meile 6665050 või kirjuta info@timber.ee või jäta enda andmed allolevasse vormi ja võtame Sinuga ise ühendust.

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised29.11.2023

Toetused erametsaomanikele suurenevad

Erametsades kliimamuutustega kohanemiseks mõeldud toetused said regionaalministri kauaoodatud allkirja, rohelise tule sai harjumuspärase nimetusega metsameede aastateks 2023-2027. Kirsina tordil suurenevad nii mõnegi tegevuse eest antavad toetused.
Loe edasi...
Uudised20.11.2023

Oksjonil on 5,3 miljoni euro eest 930 hektarit kinnistuid

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 67 metsa- ja 4 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 930 hektarit maad, 5 321 530 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. detsembril 2023 kell 14.00.
Loe edasi...
Uudised19.10.2023

Oksjonil on 5,8 miljoni euro eest 703 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 69 metsa- ja 12 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 703 hektarit maad, 5 823 300 euro väärtuses.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2699 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1560
Kinnistu oksjonit1139
Kliendid on meie abiga saanud106 142 614 €
Raieõiguste oksjonitelt43 012 628 €
Kinnistute oksjonitelt63 129 986 €