Korduma kippuvad küsimused
Küsimuste korral leiad kindlasti õiged vastused siit!
Timber.ee oksjonid
Miks valida just Timber.ee oksjonikeskkond?
Timber.ee on ainulaadne oksjonikeskkond – oksjoni korraldaja AS Timber on lepingupartner nii müüjale kui ka ostjale. Loe edasi...
Timber.ee on ainulaadne oksjonikeskkond – oksjoni korraldaja AS Timber on lepingupartner nii müüjale kui ka ostjale. Tegemist ei ole tavalise vahendusplatvormiga, mis ostja ja müüja lihtsalt kokku viib. AS-i Timber oksjonikeskkonda on liidetud enam kui 200 raieõigusi ostvat ja põhjaliku taustakontrolli läbinud usaldusväärset metsafirmat ning enam kui 1000 metsa- ja põllukinnistu ostjat, kes jälgivad ja kasutavad Timber.ee oksjonikeskkonda igapäevase tööriistana. Info kliendi müügisoovist jõuab ostuhuviliste suurima ringini, mistõttu on müüjal võimalik oksjonil saada ka maksimaalne hind.
Mis on Timber.ee eelis konkureerivate oksjonikeskkondade ees?
Võtame oksjonikorralduse eest täieliku vastutuse. Loe edasi...
Võtame oksjonikorralduse eest täieliku vastutuse.
Oleme ainsa oksjonikeskkonnana nii Eestis kui ka mujal maailmas ostu-müügitehingu lepinguline osapool ostja ja müüja vahel. Müüja jaoks on AS Timber ostja ja oksjonivõitja jaoks müüja.
Meil on oksjonikaubale üheselt mõistetav ja varjatud tasudeta hind.
*Kui leiad soodsama oksjonikorraldaja, tee selgeks ostu-müügitehingu tingimused ning müüja ja ostja tegelik kulu koos lisatasudega. Selgita välja:
Kas oksjonikorraldaja tasule lisandub käibemaks?
Kas oksjonikorraldaja võtab edukustasu X% oksjoni alg- ja lõpphinna vahest?
Kas oksjonikorraldaja võtab ühikutasu ehk miinimumtasu summas X €, millele omakorda lisandub käibemaks?
Kas ostja kohustub ostetud kauba eest tasuma oksjonikorraldajale X%? Teoreetiliselt on see objekti müüja saamata jääv tulu, kuna ostja pakkumine müüjale on selle summa võrra väiksem.
Mis põhimõttel toimub Timber.ee raieõiguse oksjon?
Raieõiguste ja metsakinnistute oksjonid toimivad erineval põhimõttel, kuid annavad metsaomanikele parima lõpptulemuse. Loe edasi...
Raieõiguste ja metsakinnistute oksjonid toimivad erineval põhimõttel, kuid annavad metsaomanikele parima lõpptulemuse. Raieõiguste oksjon toimub klassikalise oksjoni põhimõttel, et iga pakkuja saab oksjonikeskkonnas reaalajas eelmist pakkujat üle pakkuda. Seda seetõttu, et raieõiguse oksjoni puhul on raieõiguse väärtus vaid metsas kasvaval puistul ja tingimustel, millega seda on võimalik majandada (metsa lõigata ja materjali realiseerida). Seetõttu ei saa efektiivselt tegutsevatel metsaettevõtetel metsast saadavale materjalile väga suuri hinnaerinevusi olla. Üllatusi tuleb siiski ette – tihti on mõnel ettevõttel just konkreetse metsamaterjali järele suurem nõudlus ja võimalik seetõttu maksta ka omanikule kõrgemat hinda. See selgub oksjonil.
Mis põhimõttel toimub Timber.ee kinnistuoksjon?
Kinnistuoksjon toimub pimepakkumise meetodil, kus igal pakkujal on vaid üks võimalus oma kõrgeim hind pakkuda. Loe edasi...
Kinnistuoksjon toimub pimepakkumise meetodil, kus igal pakkujal on vaid üks võimalus oma kõrgeim hind pakkuda. Metsa koos maaga ostes kalkuleerivad ostjad lisaks kohe raiutavale materjalile juurde ka tulevikus raiutava mahu, maa väärtuse ja samas lahutavad ka nõutavad investeeringud selle tulemini jõudmiseks. Kinnistuoksjonil juhtub tihti, et kõrgeima hinna pakkuja ja teiseks-kolmandaks jäänud ettevõtete pakkumised erinevad üksteisest rohkem, kui on näiteks raieõiguse oksjonil reaalajas tehtava pakkumise tavapärane samm. Põhjuseks on ostja soov saada oma portfelli konkreetne maatükk eelistatud piirkonnas. Sellest võidab metsaomanik, kes saab rohkem raha kätte.
Mis on õnnestunud oksjon?
Oksjon õnnestub, kui oksjonile tehakse vähemalt üks alghinnaga pakkumine. Enamasti osaleb oksjonil mitu pakkujat. Kõrgeim pakkumine võidab oksjoni ja see on ühtlasi oksjoni objekti lõpphind. Loe edasi...
Oksjon õnnestub, kui oksjonile tehakse vähemalt üks alghinnaga pakkumine. Enamasti osaleb oksjonil mitu pakkujat. Kõrgeim pakkumine võidab oksjoni ja see on ühtlasi oksjoni objekti lõpphind. Võib öelda, et kõrgeim pakkuja on oksjoni parim ostja.
Mis saab siis, kui oksjon ei õnnestu?
Kui ühtegi pakkumist ei tule ehk oksjon ebaõnnestub, siis müüjale ühtegi kulu ega kohustust ei kaasne. Loe edasi...
Kui ühtegi pakkumist ei tule ehk oksjon ebaõnnestub, siis müüjale ühtegi kulu ega kohustust ei kaasne. AS-i Timber esindaja arutab müüjaga oksjoni tingimusi ja viib soovi korral läbi uue oksjoni. Oksjonite arv ei ole piiratud ning mitu korda proovida ei ole sugugi halb. Raieõiguse müügiedule aitab mõnikord kaasa hea ajastus, mil kõik soodsad faktorid kokku langevad. Metsad on erinevad ja nende ligipääsetavus võib muutuda.
Miks mõni metsafirma väidetavalt ei soovi oksjonil osaleda?
Sest oksjonil kerkib hind nende jaoks liiga kõrgeks ja nad ei taha omanikule metsa eest õiglast hinda maksta. Loe edasi...
Sest oksjonil kerkib hind nende jaoks liiga kõrgeks ja nad ei taha omanikule metsa eest õiglast hinda maksta.
Kas müüja või ostja asukoht oksjonil osalemiseks loeb?
Konsultatsiooniks ja oksjoni alghinna arvutamiseks võib AS-i Timber metsaspetsialistiga kokku leppida reaalse kohtumise, kuid oksjoni korraldusega seotud suhtlus on võimalik ka digitaalselt – e-posti, videosilla või telefoni teel. Loe edasi...
Konsultatsiooniks ja oksjoni alghinna arvutamiseks võib AS-i Timber metsaspetsialistiga kokku leppida reaalse kohtumise, kuid oksjoni korraldusega seotud suhtlus on võimalik ka digitaalselt – e-posti, videosilla või telefoni teel. Võta selleks ühendust meie metsaspetsialistiga: https://timber.ee/meist/metsaspetsialistid.
Kui oksjon on avaldatud, ei ole omanikul rohkem midagi teha, kui oodata selle tulemust. Raieõiguse oksjoni kulgu võib soovi korral jälgida internetist. Müüja võib olla oksjoni ajal ise kalal, suusatamas või reisil – nii on meie klientidega ka juhtunud. Metsafirmad teevad oksjonil pakkumisi tihti ise samal ajal metsas viibides.
Notaritehinguid saab tänapäeval teha kaugtõestuse teel, küll aga peab internetiühendus olema piisavalt kiire ja stabiilne. Tehinguks peab lisaks kaasas olema sülearvuti, millel olemas kaamera pildi edastamiseks. Samuti on vajalik ID-kaardilugeja ja tehingus osaleja kehtiv ID-kaart.