Uudised

29.10.2020
Jaga

Timber.ee oksjonikeskkonnas on pakkumisel suur hulk taskukohaseid metsakinnistuid alustavale metsaomanikule

Plaanis on metsa ost või otsid oma metsale ostjat?

Oleme abistanud sadu metsaomanikke ja läbi viinud rohkem, kui 1200 oksjonit. Kõigi oksjonite tulemustega saad tutvuda oksjonite ajaloo all.
Oleme abistanud sadu metsaomanikke ja läbi viinud rohkem, kui 1200 oksjonit. Kõigi oksjonite tulemustega saad tutvuda oksjonite ajaloo all.

Mõlemal juhul oleme abiks. Meie metsaspetsialistid aitavad igal sammul, kui mureks on metsa ost või metsale ostja leidmine. Anname meeleldi juhiseid, kuidas minimaalse ajakuluga on võimalik teha parim tehing.

Metsa müümine oksjonikeskkonnas

Metsale kõrgeima hinnaga ostja leidmine ei ole keeruline ülesanne, kui sul on õige partner, kes aitab ja abistab igal sammul. Timber.ee metsaoksjon on ainuõige viis, kuidas oma metsa eest parim hind saada. Olgu plaanis metsa kinnistu müük või metsa raieõiguse müük, oksjonikeskkonnas leidub kindlasti metsale ostja, kes on valmis parimat hinda pakkuma.

Metsa müügisoovi korral palun võtke meiega ühendust. Sisestage enda andmed allolevasse kontaktivormi või helistage meile kontorisse, telefon 666 50 50.

Timber.ee oksjonikeskkonnas toimuvad kolme tüüpi oksjonid – raieõiguste oksjonidkinnistuste oksjonid ja kinnistute pakettide oksjonid. Samuti müüakse ja ostetakse oksjonitelt ka põllumaad.

Metsa raieõiguse ost

Raieõiguste oksjonitel on metsaomanikel võimalik müüa oma maa pealt eri tüüpi raieid nii, et metsamaa jääb omanikule alles tuleviku tarbeks. Kasvava metsa raieiõigusi saavad osta ASi Timber põhjaliku taustakontrolli läbinud ettevõtted, kelle käekiri metsas, maksekäitumine ja ajalugu on puhas. Meie jaoks on väga oluline, et metsa ei saaks osta ja me enda kliendi metsa ei lubaks toimetama ühtegi ettevõtet, kes ei tegutse korrektselt või ei järgi seadusi või metsamajandamise head tava. 

Raieõiguste oksjonil on positiivne külg ka metsafirmade jaoks. Timber.ee oksjonikeskkonnas avaldatakse raieõiguste oksjoneid igapäevaselt ja metsafirmad oskavad oma plaanides arvestada, et oksjonitelt metsa ost saavad, juhul kui nad on kõrgeima hinna pakkujaks. Ka on metsa ostjatele, metsafirmadele teada, et oksjonilt metsa ostes on metsa kohta olemas kõik vajalikud dokumendid ja metsa omanikuga on sõlmitud korrektsed lepingud. Kui metsafirma on oksjonil kõrgeima hinna pakkuja, siis rohkem läbirääkimisi või ajamahukat kauplemist metsa omanikuga pidama ei pea. Nii saab metsafirma oksjonil ka kõrgemat hinda pakkuda, kui otse omanikule hinnapakkumist tehes ehk otse omanikult metsa ostes.

Kuidas aga osad metsafirmad saavad sama metsa eest oksjonil kõrgemat hinda pakkuda, kui teised, võib lugeda timber.ee kodulehelt “Metsa hindamine” alt.

Kes saavad oksjonilt metsa raieõigusi osta?

Metsa raieõigusi saavad oksjonilt osta ASi Timber põhjaliku taustakontrolli läbinud ja korrektselt tegutsevad metsafirmad, keda hetkel on Eestis ~200. Igasugused kahtlase taustaga ja varatud vahendusettevõtted oksjonitel osaleda ei saa, kuna AS Timber vastutab juriidiliselt raietööde korrektsuse ja metsa seisukorra eest peale raietööde lõppu. 

Selle tagamiseks on AS Timber sõlminud oksjonil osaleda soovivate metsafirmadega siduvad lepingud ja lisaks paljude metsafirmade juhtide või omanikega tagatiseks ka eraisikukäendused summas 100 000 – 300 000 eurot. Reaalsuses pole aga kuigi tihti ette tulnud vajadust sääraseid sunnimeetmeid rakendada. Oksjonilt ostetud metsa raietööde teostamisse suhtuvad metsafirmad kohusetundlikult, sest oksjonikeskkond on neile igapäevane tööriist, kust metsafirmad tööd leiavad ja mis leiva lauale toob. Probleemide korral piirab AS Timber patustanud metsafirma ligipääsu Timber.ee oksjonikeskkkonnale, kuni probleemid saavad lahendatud.

Oksjonikeskkonna lihtsa toimimisloogika kohta võid täpsemalt lugeda ka Postimehest või Maalehest.

Kes ostavad oksjonitelt metsa? Maad ja kinnistuid?

Kui metsaomanikul metsa majandamise ehk metsas raie teostamise soovi ei ole, korraldab AS Timber oksjoneid ka metsa maale, ehk metsakinnistutele. 

Üksikute metsakinnistute oksjonitelt on huvilistel võimalik osta metsa, mida metsaomanikud enam majandada ei soovi ja soovivad metsa koos maaga maha müüa.

Eestis on väga suur hulk metsafirmasid, suurmaaomanikke, investeerimisfonde ja isegi eraisikuid, kes on alati huvitatud metsamaa ostmisest ja on valmis selle eest kõrget hinda maksma. Mõistlik on nad omavahel oksjonil võistlema panna, et selguks see kõrgeima hinna maksja. Metsamaa ostust huvitatud ettevõtteid ja eraisikuid on Eestis tuhatkond ja see arv kasvab pidevalt. AS-is Timber on nad kõik koondatud oksjonikeskkonda. Kõik nad jälgivad Timber.ee pea igapäevaselt uusi lisandunud metsa oksjoneid ja saavad ka teavitusi uute metsade müüki lisamise kohta. 

Oksjonilt ostmine on metsafima jaoks mugavam, kui metsaomanikega otse kokkulepete tegemine. Samuti on oksjonitel huvilisi alati rohkem, kui metsaomanik ise omal käel metsa müües leida jõuaks. Rohkem metsa ostjatest osalejaid aga kergitab oksjoni lõpphinda ja toob metsaomanikule suurema tulu.

Metsale ostja leiad Timber.ee metsaspetsialistide abiga

Meie Tim­ber.ee-s hoolitseme selle eest, et avatud ja läbi­paist­val enam­pakku­misel saavu­taks Sinu met­sa raieõigus või -kin­nistu kõrgeima või­ma­liku hinna ja kõik ra­had metsa müügist laekuk­sid õigeaegselt. Meie met­saspet­sial­is­tid tee­vad tööd selle nimel, et info Sinu metsa müügi ko­hta jõuaks kõigi tublide Eesti met­saet­tevõteteni, kes on võimelised metsa ostma turuhinnaga või kõrgemalt. 

Tasuta konsultatsiooni saamiseks võta meiega ühendust juba täna. 

Helista meile 6665050 või jäta enda andmed allolevasse kontaktivormi.

Edukad metsaoksjonid

Timber.ee keskkonnas on hetkeseisuga edukalt lõppenud enam, kui 1200 metsaoksjonit. Kõigi oksjonite ja oksjonitelt ostetud metsadega saab tutvuda oksjonikeskkonnas, ajaloo all. Või vajuta oksjonite ajalooga tutvumiseks siia!

Kinnistud
1. oktoobril lõppenud igakuisel metsakinnistute oksjonil oli 64 eraldi metsakinnistut ja 7 mitmetest kinnistutest koosnevat paketti, kokku 71 metsa ostu objekti. Nõuetekohane pakkumine saabus 65-le oksjonil olnud kinnistule ja paketile, ehk 92% oksjonil olnud müügiobjektidele. Kokku tegid oksjonitel osalejad kõigile objektidele 257 nõuetekohast pakkumist.

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Uudised20.03.2024

Oksjonil on 628 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 39 metsa- ja 41 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 628 hektarit maad, 4 385 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. aprillil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2894 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1653
Kinnistu oksjonit1241
Kliendid on meie abiga saanud113 615 387 €
Raieõiguste oksjonitelt45 778 528 €
Kinnistute oksjonitelt67 836 859 €