Uudised

05.06.2023
Jaga

Viinapood, telefoni kõnepunkt ja tapamaja – külakeskuseks olnud maa pandi oksjonile

tarwitajad

Timber.ee oksjonikeskkonda pandi üles üks huvitav kinnistu, mis asub otse Tallinn-Narva maantee ääres. Uut omanikku ootab omal ajal Aasperele ja ümberkaudsetele küladele keskuseks olnud enam kui 7 ha suurune maalapp.

Eelmise sajandi algul kees Liiva kinnistul veel korralik elu. Seal asus väikese mäe nõlval nii veski kui samas lähedal Aaspere Tarwitajate Ühisuse Kauplus, tapamaja ja telefoni kõnepunkt. Poemaja ja põllul asunud veski olid omavahel tihedalt seotud olnud, kuid sõda ja hiljem saabunud uus riigikord muutsid elava külakeskuse üheks järjekordseks kolhoosnike kartuli kasvatamise põlluks. Suures osas põld on Liiva kinnistu praegugi - 5.47 ha haritav maa, 1.74 ha metsamaa. Lähemalt saab tutvuda siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/8796

Kinnistu omanik Ergo Telvik toob välja, et märkimisväärt ajalugu on piirkonnas veelgi. Nimelt pidasid metsavennad Aasperes tuliseid võitlusi venelastega. Partisanivõitlus algas seal 5. juuli öösel 1941. aastal. Teadaolevalt olla lahingu eel kogunenud keskööl Nõtke külla Ellikmaa tallu 13 relvastatud metsavenda. Otsustati minna Tallinn-Narva maanteele venelasi jahtima ja relvi hankima. Kuidas see lugu lõpeb, saab metsavendade peetud lahingutest lugeda Herbert Lindmäe raamatust “Suvesõda Virumaal 1941”. Seda kõike arvesse võttes peidab maapõu endas ehk nii mõndagi huvitavat.

Ärilist potentsiaali jagub praegugi

„Olin kindel, et just selle maajupi peale tuleb ühel päeval minu pitsarestoran või šašlõkibaar. Täna on selge, ühest heast kohast piisab meie perele,“ ütleb Telvik, kes kolm aastat tagasi alustas Liigustel, ehk põhimõtteliselt otse üle tee müügis olevast kinnistust, oma toitlustusäri. Mehe sõnul on koroonaajal alguse saanud toidukoht hoo sisse saanud, toimiv ja tuntud, kuid selle nimel on palju rassitud ja tööd tehtud ning korraga kahte kohta pere kõrvalt pidada ei ole antud hetkel mõeldav.

Aaspere

Sellest tulenevalt on Telvik teinud otsuse maatükk müüa. Ta viitab, et kinnistu kasutusvõimalused on laiad, piiriks jääb vaid fantaasia. „Teed on siin välja arendatud ja selle koha peale on hea ligipääs. Ideaalne kaupluse või muu ärilise tegevuse jaoks. Pealegi on ühinenud Haljala vallas ainult kaks toidukauplust,“ viskab mees mõtte õhku.

AS Timberiga juba hea kogemus olemas

Kui selliseid maatükke saaks müüa igas teises kinnisvaraportaalis, siis Telviku otsus Timberi kasuks tuli puhtalt mõne aasta tagusest kogemusest, mil seal samas kõrval asunud mets tuli putukkahjurite tõttu raiuda ning raieõiguse müük oksjonil üliedukaks kujunes. Üraski poolt räsitud mets pandi toona oksjonile 12 000 euroga, kuid lõpphinnaks kujunes 23 100 eurot.

Martin Miilberg
AS Timber metsaspetsialist Martin Miilberg

AS Timber metsaspetsialist Martin Miilberg märgib, et neid kliente, kes pärast esimest edukat müüki Timberi poole tagasi pöörduvad, on olnud varemgi. „Me lihtsalt pakume inimestele võimalust müüa oma maid ja metsi võimalikult kõrge summaga samas, kui kinnisvaraportaalis müües survestatakse inimesi müüma teistest soodsamalt, et oma kaubast lahti saada. Ei tasu unustada, et ka ukselt-uksele toimuvate või telefoni teel tehtavate müügipakkumiste eesmärk on maksta metsa/maaomanikele võimalikult vähe raha, et seejuures ise kõva vaheltkasu teenida.“

Telvik tunnistab, et metsavõõra inimesena võib metsa raieõiguse müümine ikka pagana raske olla, eriti kui sind pommitavad erinevad skeemitajad, kes pea segi ajavad. „Mäletan, et üks helistaja pakkus mulle metsa eest 3000 eurot ning mulle tundus, et tegemist on päris hea pakkumisega. Hea, et hüpnotiseeriv ja ladus müügimees mind päris ära ei tinistanud. Oleksin 20 000 eurot vastu pükse saanud. Õnneks Googeldasin õigel ajal metsamüügiga tegelevaid ettevõtteid ja sattusin Timberi peale,“ ütleb Telvik. Ta märgib, et kuna edasine asjaajamine sujus sedavõrd lihtsalt ja stressivabalt, lisaks veel hea oksjoni tulemus, otsustas ta oma teise kinnistu pikalt mõtlemata taas Timberi kätte usaldada. „Eks on tõsi, et selle maajupi vastu on huvi üles näidanud mitmed. Pakkumised on olnud taas seinast seina. Kuid nüüd olen ma nende jutu küll ära kuulanud, kuid suutnud kindlameelsemalt „ei“ öelda.“

Kinnistute järgmine pakkumiste esitamise tähtaeg on 3.07 kell 14.00. Liiva kinnistule pakkumise esitamiseks vajuta lingile https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/8796

Küsimuste korral võta meie metsaspetsialistidega ühendust ning tutvu ka teiste pakkumistega SIIN!

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised19.09.2023

Oksjonil on 7,4 miljoni euro eest 875 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 80 metsa- ja põllumaakinnistut. Kokku on oksjonil 875 hektarit maad, 7,4 miljoni euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 02. oktoobril 2023 kell 14.00.
Loe edasi...
Uudised30.08.2023

Taotle toetust - sügistööde aeg metsas on kohe käes

Aeg on asuda tööle ning hinnata ja planeerida vajalikke töid, et metsatervist hoida. Rahakotisõbralikumalt aitavad seda teha mitmed toetused.
Loe edasi...
Klientide lood27.07.2023

Suurpere sai Timber.ee oksjonil metsa raieõiguse müügist 20 000 asemel 39 000 eurot

“Sinu metsa ei osta keegi parema hinnaga kui meie, see asub ju Ida-Virumaal!” Sellise lause käisid välja metsavahendajad, kes pereisale auku pähe rääkida soovisid, et ta oma metsa, hiljem ka talu koos maaga, odavalt neile müüks.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2643 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1532
Kinnistu oksjonit1111
Kliendid on meie abiga saanud103 485 066 €
Raieõiguste oksjonitelt42 154 078 €
Kinnistute oksjonitelt61 330 988 €