Uudised

15.07.2020
Jaga

Timber.ee oksjonikeskkonnas pakkumisel kolm kinnistutepaketti – kokku 73 metsakinnistut, 562,25 hektarit

Timber pakk

Investeerimisfondid, metsavarumisega tegelevad ettevõtted, suurmaaomanikud saavad nüüd AS-i Timber kaudu osta ja müüa ka metsakinnistute pakette. Oksjonikeskkonnas on hetkel pakkumisel 3 paketti, milles kokku 73 kinnistut, 562,25 hektarit metsamaad. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 03.08.2020.

  • Pakettidest mahukaim on Saarte pakett, mis koosneb 48 metsakinnistust, kokku 284,11 hektarit metsamaad Saaremaal, Muhumaal ja Hiiumaal alghinnaga 1 742 000 eurot. Tutvu paketiga vajutades siia.

  • Pakkumisel on ka Peipsiääre pakett – 14 metsakinnistut Tartumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Läänemaal. Kokku 179,59 hektarit alghinnaga 632 000 eurot. Tutvu paketiga vajutades siia.

  • Kolmandana Mandri-Eesti pakett – 11 metsakinnistut Tartumaal, Võrumaal, Lääne-Virumaal ja Läänemaal, mis koosneb 98,55 hektarist metsamaast alghinnaga 316 000 eurot. Tutvu paketiga vajutades siia.

Kõikide pakettides sisalduvate kinnistutega ja oksjoni tingimustega saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonid.timber.ee lehel. Pakettides sisalduvate katastriüksuste kasvava metsa inventeerimisandmed on allalaetavad oksjonikeskkonnas iga objekti juurest.

Kinnistupakettide müük, nagu ka üksikute metsakinnistute oksjonid, toimuvad AS-i Timber korraldatud oksjonil nö “suletud ümbriku” meetodil, kus pakkumise esitajal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga kinnistupaketi jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel ja sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabudes avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Tuntud metsafirma kasutab Timber.ee oksjonikeskkonda investeerimisfondidele ja suurettevõtetele suunatud müügis

Metsakinnistute müüjaks on Forest Reserves OÜ, Tartus tegutsev ja 100 protsenti Eesti kapitalil põhinev üle kümne aasta metsavarumisega tegelenud ettevõte, kes on siiani tihti olnud nii kinnistute ostja rollis, kui ka ise müünud metsakinnistuid Timber.ee oksjonikeskkonnas. Müüja näol on tegemist firmaga, kes on hästi kursis metsandusturul toimuvaga ja teab ka täpselt pakutavate kinnistupakettide väärtust. Samuti on ettevõttele teada potentsiaalsed ostjad, kuid müümine AS-i Timber kaudu lisab usaldusväärsust, sest teada on, et Timber.ee oksjonikeskkonnas on müügiprotsess selge ja konkreetne ning oksjonil osalejatega pakkumise tingimuste üle läbirääkimisi ei peeta. Seega ei saa ükski ostuhuviline teiste potentsiaalsete pakkujate ees mingeid soodustingimusi või informatsiooni oksjoni kulgemise kohta. Timber.ee oksjon annab kõigile võrdsed võimalused pakkuda ja õiguse osta juhul, kui pakutud hind osutub kõrgeimaks.

Kinnistupakettide oksjon ei erine üksikute kinnistute oksjonist

Jaakko Kuusk
Jaakko Kuusk - AS Timber asutaja, finantsjuht, juhatuse liige

AS Timber juhatuse liikme Jaakko Kuuse sõnul on seni kinnistupakette omavahel suurte summade eest vahetanud investeerimisfondid, pensionifondid, metsafirmad, suurmaaomanikud ja teised investorid ja saanud sellega ka hakkama, ent teada on, et suurtele tehingutele eelneb alati pikk müügiprotsess – „palju käsitööd, telefonikõnesid ja kirjavahetusi ning teinekord ka omavahelisi kokkuleppeid, mis soodustavad üht või teist pakkujat või osapoolt, mis omakorda vähendab tehingu ja selles osalejate usaldusväärsust. Ka ei ole selliselt läbi viidud tehingute lõpptulemus kindlasti kõige kõrgem hind, mis peaks olema kinnistute müüja põhiline eesmärk.“ Samuti ei pruugi ostusoovijad peale oksjoni lõppu teada, miks nad osta ei saanud, kelle pakkumine osutus parimaks või mis hinnaga paketid või kinnistud müüdud said.

Loogiline areng AS Timber jaoks

Suurmaaomanikke, ehk juriidilisi ja füüsilisi isikuid, kellele kuulub Eestis üle 100 hektari metsamaad, on hetkeseisuga üle 300. Kuusk toob välja, et kuna pakette ostetakse ja müüakse sarnaselt üksikkinnistutele, on AS-i Timber tähelepanu suunamine antud segmendile ettevõtte arengu seisukohast loogiline samm. „Oleme üksikkinnistute oksjonite korraldajana tõestanud enda positsiooni turul – oleme edukalt läbi viinud üle kolmesaja kinnistuoksjoni kogusummas ligi 10 miljonit eurot ja meie oksjonite tulemused, lõpphinnad, on olnud tunduvalt kõrgemad igasugusest võrdlevast maa hindade statistikast.“ 

Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas on tänaseks edukalt lõppenud 1 026 oksjonit, kogusummas 26 601 675 eurot. Raieõiguste oksjoneid on edukalt lõppenud 711 ja kinnistute oksjoneid 315. Oksjonitelt on ostetud raieõigusi 16 880 736 euro eest ning kinnistuid 9 720 939 euro väärtuses. Kõigi tehingute hindadega ja statistikaga saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas, oksjonite ajaloo all.

 

SaarePeispiääreMandri-Eesti
481411

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust või jäta enda kontaktandmed allolevasse vormi ja võtame ise ühendust!

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised13.05.2022

Oksjonil on 200 hektarit päikesepargi rajamiseks sobilikku maad

Oksjonikeskkonnas Timber.ee on pakkumisel 208,51 hektarit maad Mustvee vallas, millele on väljastatud projekteerimistingimused päikeseenergiapargi rajamiseks. Pakkumisi oodatakse kuni 1. juunini.
Loe edasi...
Uudised26.04.2022

Riigikontrolli ülevaade keskkonnavaenulikest toetustest on keskkonnavaenulik

Riigikontroll leidis oma 7. aprillil avaldatud ülevaates, et toetused metsa kasvatamiseks on keskkonnavaenulikud. „Seda saavad järeldada vaid pikalt akendeta ruumis istunud ametnikud, kes on päriselust väga kaugeks jäänud,“
Loe edasi...
Uudised19.04.2022

Oksjonil on rekordkogus metsa! Kolme miljoni euro väärtuses kokku 70 metsakinnistut.

Oksjonil on 70 metsakinnistut ja 1 kuuest kinnistust koosnev kinnistute pakett. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 02. mai 2022 kell 14.00.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2052 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1199
Kinnistu oksjonit853
Kliendid on meie abiga saanud73 948 052 €
Raieõiguste oksjonitelt29 720 526 €
Kinnistute oksjonitelt44 227 526 €