Uudised

29.12.2021
Jaga

Timber.ee oksjonikeskkonnas on kokku 3,3 miljoni eurose alghinnaga pakkumisel kolm kinnistutepaketti – kokku 35 metsakinnistut, 360 hektarit

Investeerimisfondid, metsavarumisega tegelevad ettevõtted, suurmaaomanikud saavad juba mõnda aega AS-i Timber kaudu osta ja müüa ka mitmetest kinnistutest koosnevaid metsakinnistute pakette. 

Paketid veebruar

Oksjonikeskkonnas on 01. veebruaril lõppevas oksjonivoorus pakkumisel 3 paketti, milles kokku 35 kinnistut, 360 hektarit metsamaad. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 01.02.2022 kell 14.00.

Pakettidest mahukaim on Saarte pakett, mis koosneb 16 metsakinnistust, kokku 157,78 hektarit metsamaad Saaremaal ja Hiiumaal alghinnaga 1 500 000 eurot. Tutvu paketiga siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/5309

Pakkumisel on ka Mandri pakett – 15 metsakinnistut Harjumaal, Raplamaal, Pärnumaal ja Läänemaal. Kokku 145,66 hektarit alghinnaga 1 400 000 eurot. Tutvu paketiga siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/5304

Kolmandana on kõige kontsentreeritum Pärnu pakett – 4 metsakinnistut Pärnus, kokku 56,45 hektarit metsamaad alghinnaga 385 000 eurot. Tutvu paketiga siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/5302

Kõikide pakettides sisalduvate kinnistutega ja oksjoni tingimustega saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonid.timber.ee lehel. Pakettides sisalduvate katastriüksuste kasvava metsa inventeerimisandmed on allalaetavad oksjonikeskkonnas iga objekti juurest.

Kinnistupakettide müük, nagu ka üksikute metsakinnistute oksjonid, toimuvad ASi Timber korraldatud oksjonil nö “suletud ümbriku” meetodil, kus pakkumise esitajal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga kinnistupaketi jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel ja sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabudes avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Kinnistupakettide oksjon ei erine üksikute kinnistute oksjonist

ASi Timber juhatuse liikme Jaakko Kuuse sõnul on seni kinnistupakette omavahel suurte summade eest vahetanud investeerimisfondid, pensionifondid, metsafirmad, suurmaaomanikud ja teised investorid ja saanud sellega ka hakkama, ent teada on, et suurtele tehingutele eelneb alati pikk müügiprotsess – „palju käsitööd, telefonikõnesid ja kirjavahetusi ning teinekord ka omavahelisi kokkuleppeid, mis soodustavad üht või teist pakkujat või osapoolt, mis omakorda vähendab tehingu ja selles osalejate usaldusväärsust. Ka ei ole selliselt läbi viidud tehingute lõpptulemus kindlasti kõige kõrgem hind, mis peaks olema kinnistute müüja põhiline eesmärk.“ Samuti ei pruugi ostusoovijad peale oksjoni lõppu teada, miks nad osta ei saanud, kelle pakkumine osutus parimaks või mis hinnaga paketid või kinnistud müüdud said.

ASi Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk
ASi Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk

Suured metsaettevõtted kasutavad ASi Timber oksjonikeskkonda pakettide müügiks

AS Timber on pisut enam kui aasta jooksul edukalt läbi viinud 10 kinnistute pakettide oksjonit kogusummas 6,7 miljonit eurot. Nii ostjate kui müüjate näol on tegemist olnud Eesti metsandust läbi ja lõhki tundvate inimeste ja ettevõtetega, siiski hindavad kõigi tehingute osalised, et AS Timberi näol on tegu ettevõttega, kes seab tehingule raamid, tänu millele on nii ostjal kui müüjal tühja tööd ja läbirääkimisi tunduvalt vähem. Väheneb aja ja rahakulu tehingu läbiviimisele ja mõlemad osapooled võivad tulemusega rahul olla.  

Kas seekordsel pakettide oksjonil on müüja näol tegemist firmaga, kes on hästi kursis metsandusturul toimuvaga ja teab ka täpselt pakutavate kinnistupakettide väärtust. Samuti on ettevõttele teada potentsiaalsed ostjad, kuid müümine AS-i Timber kaudu lisab usaldusväärsust, sest teada on, et Timber.ee oksjonikeskkonnas on müügiprotsess selge ja konkreetne ning oksjonil osalejatega pakkumise tingimuste üle läbirääkimisi ei peeta. Seega ei saa ükski ostuhuviline teiste potentsiaalsete pakkujate ees mingeid soodustingimusi või informatsiooni oksjoni kulgemise kohta. Timber.ee oksjon annab kõigile võrdsed võimalused pakkuda ja õiguse osta juhul, kui pakutud hind osutub kõrgeimaks.

Kuusk toob välja, et kuna pakette ostetakse ja müüakse sarnaselt üksikkinnistutele, on AS-i Timber tähelepanu suunamine antud segmendile olnud ettevõtte arengu seisukohast loogiline samm. „Oleme varasemalt üksikkinnistute oksjonite korraldajana tõestanud enda positsiooni turul – oleme edukalt läbi viinud üle seitsmesaja kinnistuoksjoni kogusummas rohkem kui 35 miljonit eurot ja teised samapalju ka raieõiguste oksjoneid, millega AS Timber on konkurentsitult suurim metsaoksjonite korraldaja Eestis.” Timber.ee oksjonite tulemused, lõpphinnad, on olnud tunduvalt kõrgemad igasugusest võrdlevast maa hindade statistikast. 

Kõigi tehingute hindadega ja statistikaga saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas, oksjonite ajaloo all.

Iga metsakinnistut või raieõigust on võimalik oksjonil müüa

Sarnaselt suurettevõtetele on ka eraisikutel ja väiksematel metsaomanikel võimalik oma metsa oksjonil müüa ja ka osta. Üksikute kinnistute või raieõiguste müümine timber.ee oksjonikeskkonnas on imelihtne - selleks tuleb ühendust võtta Timber.ee metsaspetsialistiga ja oma soov ära rääkida. Aitame vajadusel ka metsamajandamiskava tellimisega või metsateatise esitamisega. 

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust ja selgitame täpsemalt!

AS Timber, tel. 666 5050, www.timber.ee, info@timber.ee

Narva mnt 36, Tallinn 10120

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised05.06.2023

Viinapood, telefoni kõnepunkt ja tapamaja – külakeskuseks olnud maa pandi oksjonile

Timber.ee oksjonikeskkonda pandi üles üks huvitav kinnistu, mis asub otse Tallinn-Narva maantee ääres. Uut omanikku ootab omal ajal Aasperele ja ümberkaudsetele küladele keskuseks olnud enam kui 7 ha suurune maalapp.
Loe edasi...
Uudised19.05.2023

Oksjonil on 5,9 miljoni euro eest 802 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 36 metsa- ja põllukinnistut ja üks mitmetest kinnistutest koosnev kinnistutepakett. Kokku on oksjonil 802 hektarit maad, 5 936 500 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. juunil kell 14.00.
Loe edasi...
Uudised16.05.2023

Timber.ee oksjonil on 532 hektarit maad Vormsi saarel alghinnaga 3,5 miljonit eurot

Oksjonil on Vormsi pakett, mis koosneb 532 hektarist maast Vormsi saarel, millest metsamaad 421 hektarit. Kogu kinnistutepakett koosneb 51 kinnistust ja on oksjonil alghinnaga 3,5 miljonit eurot.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2531 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1487
Kinnistu oksjonit1044
Kliendid on meie abiga saanud98 964 079 €
Raieõiguste oksjonitelt40 611 236 €
Kinnistute oksjonitelt58 352 843 €