Uudised

20.08.2020
Jaga

Rohkem kui sada kinnistut ja tuhat hektarit metsamaad! Oksjonil on uued metsakinnistute paketid.

Timber plakk FB

Investeerimisfondid, metsavarumisega tegelevad ettevõtted, suurmaaomanikud saavad nüüdsest AS-i Timber oksjonikeskkonnas osta ja müüa metsakinnistute pakette. Aktiivseid pakette on hetkel pakkumisel 2, milles kokku 107 kinnistut  1185,54 hektari metsamaaga. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 01.09.2020 kell 14.00. 

Suurim on Suur Eesti pakett, mis koosneb 79 metsakinnistust, milles kokku 884 hektarit metsamaad erinevates maakondades Eestis, valdavalt Lääne- ja Ida-Virumaal, Harjumaal, Pärnumaal, Raplamaal, Jõgevamaal, Võrumaal. Paketi alghind on 4 850 000 eurot. Tutvu paketiga siin.

Pakkumisel on ka Lääne-Viru pakett – 28 metsakinnistut Lääne-Virumaal. Kokku 301,54 hektarit metsamaad alghinnaga 1 350 000 eurot. Tutvu paketiga siin.

Lisaks neile kahele kinnistute paketile on Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas enampakkumisel ka 26 eraldi metsa- ja põllukinnistut, kokku 336 hektarit ja 1 477 350 euro väärtuses. Samuti 20 aktiivset raieõiguse oksjonit, kokku üle kümne tuhande tihumeetri raiutavat mahtu enam kui 300 000 euro väärtuses.

Kõikide nii pakettides sisalduvate kinnistutega kui ka eraldiseisvate üksikkinnistute ja raieõiguste müügi- ning oksjonitingimustega saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonid.timber.ee lehel.

Eesti metsafirmad kasutavad Timber.ee keskkonda investeerimisfondidele ja suurettevõtetele suunatud müügis

Uue tulijana on fondidele ja investoritele suunatud müügis oma metsakinnistute paketi oksjonile pannud Lääne-Virumaalt pärit metsaettevõte Rivalte Grupp OÜ.

Ettevõtte juhatus leiab, et Timber.ee oksjonil kinnistute pakettide müümine just praegu on igati õige otsus ja just eelmiste pakettide oksjonite tulemusi vaadates. “Pole ju saladus, et kogu metsandussektor pidas eelneva kolme paketi alghindasid liiga kõrgeks, kuid kõigile üllatuseks müüdi need oksjonil maha ja lausa alghinnast kõrgemalt. See näitab, et praegu on väga õige aeg ka meil sellele rongile hüpata, et oma pikaajalisest metsainvesteeringust väljuda, kuni soodne olukord seda võimaldab,” kommenteeris ettevõtte juhatus, kel on olnud müügimõtted peas juba viimased neli kuud ja olemas värskelt valminud inventeerimisandmedki. “Seetõttu nii kiirelt oksjoni avaldatud saimegi.”

AS Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk ootab, et juba septembris toimuvad järgmised suurtehingud metsaga ning need ei jää kindlasti viimaseks. “Juba seetõttu, et suurte fondide ja investorite huvi metsamaa vastu on kasvanud ning Timber.ee loodud usaldusväärne, selge ja konkreetne võimalus oma metsamaid pakettidena oksjonil müüa annab metsatehingutele kindlasti tulevikus hoogu juurde. Timber.ee oksjonikeskkonna toimimisloogika eeliseks on ka tõsiasi, et ükski ostuhuviline ei saa teiste potentsiaalsete pakkujate ees ühtegi soodustingimust või informatsiooni oksjoni kulgemise kohta. Timber.ee oksjon annab kõigile võrdsed võimalused pakkuda ja õiguse osta juhul, kui pakutud hind osutub kõrgeimaks.”

Samuti märgib Kuusk, et positiivselt lõppenud ja käimasolevad oksjonid on selgeks signaaliks turul, et senised läbirääkimistel põhinenud pakettide müügiprotsessid täna enam ei toimi. “Käsitöö, salakokkulepped, telefonikõned, eri laudade taga läbirääkimised ja hinnas tingimised on eilne päev. Täna tuleb parim tulemus oksjonil. Seda on kinnitanud nii eelmiste pakettide müüja kui ka ostjad,” ütleb Kuusk ja lisab, et kuigi pealtnäha võib tunduda, et oksjoni korraldamine on müüjale kulukas ettevõtmine, katab oksjonil saavutatav hinnalisa selle kulu ja rohkemgi veel.

Oksjonitelt ostjad on teadlikud, et AS Timber on kinnistute pakettide müüjatega sõlminud siduvad lepingud ja teinud vajaliku eeltöö. “See tähendab, et ostjal kulub vähem aega ja raha läbirääkimiste pidamisele ja tehingu ettevalmistamisele ning ajavõiduga saavutatud raha saab kasutada oksjonil kõrgema pakkumise tegemiseks,” märgib Kuusk.

Pakkumise esitamine toimub turvaliselt elektrooniliselt 

Kinnistupakettide müük nagu ka üksikute metsakinnistute oksjonid, toimuvad AS-i Timber korraldatud oksjonil n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga oksjoni jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel. Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Loogiline areng AS Timber jaoks

Kuna pakette ostetakse ja müüakse sarnaselt üksikkinnistutega, on AS-i Timber tähelepanu suunamine antud segmendile ettevõtte arengu seisukohast loogiline samm. „Oleme üksikute kinnistute oksjonite korraldajana tõestanud enda positsiooni turul – oleme edukalt läbi viinud üle kolmesaja kinnistu oksjoni, kokku enam kui 2300 hektarit ja kogusummas üle 13 miljoni euro. Meie oksjonite tulemused, lõpphinnad, on olnud tunduvalt kõrgemad igasugusest võrdlevast maa hindade statistikast.“

Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas on tänaseks edukalt lõppenud 1083 oksjonit kogusummas 30 552 719 eurot. Raieõiguste oksjoneid on edukalt lõppenud 740 ja kinnistute oksjoneid 340. Oksjonitelt on ostetud raieõigusi 17 364 636 euro eest ning kinnistuid 13 188 083 euro väärtuses. Kõigi tehingute hindadega ja statistikaga saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonite ajaloo all.

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust!

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised28.05.2024

Oksjonil on 3,25 miljoni euro eest 453 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 18 metsa- ja 30 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 453 hektarit maad, 3 271 900 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 03. juunil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2937 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1672
Kinnistu oksjonit1265
Kliendid on meie abiga saanud116 000 090 €
Raieõiguste oksjonitelt46 542 628 €
Kinnistute oksjonitelt69 457 462 €