Uudised

20.08.2020
Jaga

Rohkem kui sada kinnistut ja tuhat hektarit metsamaad! Oksjonil on uued metsakinnistute paketid.

Timber plakk FB

Investeerimisfondid, metsavarumisega tegelevad ettevõtted, suurmaaomanikud saavad nüüdsest AS-i Timber oksjonikeskkonnas osta ja müüa metsakinnistute pakette. Aktiivseid pakette on hetkel pakkumisel 2, milles kokku 107 kinnistut  1185,54 hektari metsamaaga. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 01.09.2020 kell 14.00. 

Suurim on Suur Eesti pakett, mis koosneb 79 metsakinnistust, milles kokku 884 hektarit metsamaad erinevates maakondades Eestis, valdavalt Lääne- ja Ida-Virumaal, Harjumaal, Pärnumaal, Raplamaal, Jõgevamaal, Võrumaal. Paketi alghind on 4 850 000 eurot. Tutvu paketiga siin.

Pakkumisel on ka Lääne-Viru pakett – 28 metsakinnistut Lääne-Virumaal. Kokku 301,54 hektarit metsamaad alghinnaga 1 350 000 eurot. Tutvu paketiga siin.

Lisaks neile kahele kinnistute paketile on Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas enampakkumisel ka 26 eraldi metsa- ja põllukinnistut, kokku 336 hektarit ja 1 477 350 euro väärtuses. Samuti 20 aktiivset raieõiguse oksjonit, kokku üle kümne tuhande tihumeetri raiutavat mahtu enam kui 300 000 euro väärtuses.

Kõikide nii pakettides sisalduvate kinnistutega kui ka eraldiseisvate üksikkinnistute ja raieõiguste müügi- ning oksjonitingimustega saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonid.timber.ee lehel.

Eesti metsafirmad kasutavad Timber.ee keskkonda investeerimisfondidele ja suurettevõtetele suunatud müügis

Uue tulijana on fondidele ja investoritele suunatud müügis oma metsakinnistute paketi oksjonile pannud Lääne-Virumaalt pärit metsaettevõte Rivalte Grupp OÜ.

Ettevõtte juhatus leiab, et Timber.ee oksjonil kinnistute pakettide müümine just praegu on igati õige otsus ja just eelmiste pakettide oksjonite tulemusi vaadates. “Pole ju saladus, et kogu metsandussektor pidas eelneva kolme paketi alghindasid liiga kõrgeks, kuid kõigile üllatuseks müüdi need oksjonil maha ja lausa alghinnast kõrgemalt. See näitab, et praegu on väga õige aeg ka meil sellele rongile hüpata, et oma pikaajalisest metsainvesteeringust väljuda, kuni soodne olukord seda võimaldab,” kommenteeris ettevõtte juhatus, kel on olnud müügimõtted peas juba viimased neli kuud ja olemas värskelt valminud inventeerimisandmedki. “Seetõttu nii kiirelt oksjoni avaldatud saimegi.”

AS Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk ootab, et juba septembris toimuvad järgmised suurtehingud metsaga ning need ei jää kindlasti viimaseks. “Juba seetõttu, et suurte fondide ja investorite huvi metsamaa vastu on kasvanud ning Timber.ee loodud usaldusväärne, selge ja konkreetne võimalus oma metsamaid pakettidena oksjonil müüa annab metsatehingutele kindlasti tulevikus hoogu juurde. Timber.ee oksjonikeskkonna toimimisloogika eeliseks on ka tõsiasi, et ükski ostuhuviline ei saa teiste potentsiaalsete pakkujate ees ühtegi soodustingimust või informatsiooni oksjoni kulgemise kohta. Timber.ee oksjon annab kõigile võrdsed võimalused pakkuda ja õiguse osta juhul, kui pakutud hind osutub kõrgeimaks.”

Samuti märgib Kuusk, et positiivselt lõppenud ja käimasolevad oksjonid on selgeks signaaliks turul, et senised läbirääkimistel põhinenud pakettide müügiprotsessid täna enam ei toimi. “Käsitöö, salakokkulepped, telefonikõned, eri laudade taga läbirääkimised ja hinnas tingimised on eilne päev. Täna tuleb parim tulemus oksjonil. Seda on kinnitanud nii eelmiste pakettide müüja kui ka ostjad,” ütleb Kuusk ja lisab, et kuigi pealtnäha võib tunduda, et oksjoni korraldamine on müüjale kulukas ettevõtmine, katab oksjonil saavutatav hinnalisa selle kulu ja rohkemgi veel.

Oksjonitelt ostjad on teadlikud, et AS Timber on kinnistute pakettide müüjatega sõlminud siduvad lepingud ja teinud vajaliku eeltöö. “See tähendab, et ostjal kulub vähem aega ja raha läbirääkimiste pidamisele ja tehingu ettevalmistamisele ning ajavõiduga saavutatud raha saab kasutada oksjonil kõrgema pakkumise tegemiseks,” märgib Kuusk.

Pakkumise esitamine toimub turvaliselt elektrooniliselt 

Kinnistupakettide müük nagu ka üksikute metsakinnistute oksjonid, toimuvad AS-i Timber korraldatud oksjonil n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga oksjoni jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel. Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Loogiline areng AS Timber jaoks

Kuna pakette ostetakse ja müüakse sarnaselt üksikkinnistutega, on AS-i Timber tähelepanu suunamine antud segmendile ettevõtte arengu seisukohast loogiline samm. „Oleme üksikute kinnistute oksjonite korraldajana tõestanud enda positsiooni turul – oleme edukalt läbi viinud üle kolmesaja kinnistu oksjoni, kokku enam kui 2300 hektarit ja kogusummas üle 13 miljoni euro. Meie oksjonite tulemused, lõpphinnad, on olnud tunduvalt kõrgemad igasugusest võrdlevast maa hindade statistikast.“

Timber.ee metsaoksjonikeskkonnas on tänaseks edukalt lõppenud 1083 oksjonit kogusummas 30 552 719 eurot. Raieõiguste oksjoneid on edukalt lõppenud 740 ja kinnistute oksjoneid 340. Oksjonitelt on ostetud raieõigusi 17 364 636 euro eest ning kinnistuid 13 188 083 euro väärtuses. Kõigi tehingute hindadega ja statistikaga saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonite ajaloo all.

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust!

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood23.11.2021

Kes sööb metsaomanike vara?

Valed võtted metsa majandamisel võivad üsna kiirelt valusasti kätte maksta. Kahjureid ei huvita, kelle metsa või vara hävitama asutakse. Et midagi päästa, tuleb võitlust alustada võimalikult kiirelt ja tegutseda resoluutselt.
Loe edasi...
Uudised18.11.2021

Oksjonil on kokku 451 hektarit metsa- põllu- ja rohumaid

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 451 hektarit maad, 2 605 300€ väärtuses. Oksjonil on 25 metsa ja 2 põllukinnistut üksikult ja kolm mitmetest kinnistutest koosnevat kinnistute paketti.
Loe edasi...
Klientide lood11.11.2021

Kuidas saab lageraievastasest ühel päeval lageraielangi omanik?

Jaanus ja tema pere on juba 30 aastat uhkusega metsa omanud ning olnud täie veendumuse juures, et lageraie on üks kole asi – seda tehakse liiga palju ja sellega võetakse loomadelt koht kus elada.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud1792 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1065
Kinnistu oksjonit727
Kliendid on meie abiga saanud60 777 952 €
Raieõiguste oksjonitelt25 632 676 €
Kinnistute oksjonitelt35 145 276 €
Metsameeste lemmikraadio on
Rahva Raadio