Uudised

19.07.2023
Jaga

Reageeri kiirelt! Rohkem kui 30 looduskaunist kinnistut, millel pooltel elamumaa potentsiaal, jõudis enampakkumisele!

Timber majake AI
AI loodud illustratiivne pilt majakesest veekogu kaldal

Haapsalust Võruni, Pärnust Narvani – Timber.ee oksjonikeskkonda pandi müüki enam kui 30 kinnistut, millest pooled elamu rajamiseks suuruse ja asukoha poolest sobivad. Kinnistute suurus jääb vahemikku 19 000 kuni 175 000 m2 ning pakkumisi saab teha kuni 1.08.2023.

Peamiselt Lõuna-Eesti kuppelmaastiku ja järvede rüpes on enampakkumisel kinnistud, mis sobivad inimestele, kes otsivad looduslikku ‘’luksust'' ja ehedust. Piirinaabriteks järved, jõed ja veesilmad koos liigirikka flora ja faunaga. Huvitavaid kinnistuid asub ka nii Lääne- kui Ida-Eestis. Pakkumistega ning tingimustega saab lähemalt tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas, nimetatud kinnistud on märgistatud majakese ikooniga: https://oksjonid.timber.ee/kinnistud 

Timber Looduskauni asukohaga kinnistud

Tegemist ei ole elamukruntidega

Kinnistute müüjaks on Valga Puu OÜ. Ettevõtte esindaja Joel Põhja ütleb, et kinnistud võiksid kõnetada kinnisvaraarendajaid, ettevõtteid ja eraisikuid, kel on soov osta maad hoonete rajamise eesmärgil. Üle poolte kinnistutest on suure elamu rajamise potentsiaaliga. „Üks asi on panna maja püsti põllule, kuid seal on mitmeid maatükke tiikide, järvede, jõe või otse mere ääres,“ kommenteerib Põhja. Pealegi ei leia hetkel selliste hindadega elamumaaks sobilikke maatükke, mis asuvad tee ja jõe või tee ja järve vahel, kuigi lihtsalt.

Tasub tähele panna, et tegemist ei ole elamukruntidega. Põhja ütleb, et ta isiklikult ei näe probleemi suurele osale neist kinnistutest detailplaneeringu saamisel, kuid ostjal endal tuleb selgeks teha piirkonna iseärasused, juurdepääsud ja kõik võimalikud kitsendused. „Enne pakkumise tegemist tasub kohapeal vaatamas käia, et maatükkide tõelist potentsiaali hinnata. Metsaregister annab andmed küll metsa kohta, kuid oma silm on kuningas. Mõned kohad on mägisemad, mõned mitte ja esmapilgul ei pruugi ortofoto kõike paljastada.“

Jõgede-, järvede- ja mereäärsed kinnistuid on kokku 13, kuid kinnistute hulgas on ka selliseid maid, mis võivad huvi pakkuda üksnes metsafirmadele. Seega huvipakkuvaid maatükke leiab sellest oksjonivoorust mitmeid.

Kuidas teha pakkumine?

Kinnistute oksjonid toimuvad AS-i Timber korraldatud oksjonil suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal on ainult üks võimalus oma pakkumist teha. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, digiallkirjastada ja edastada see e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni lõpu tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel ja sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabudes avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Kõikide oksjonikeskkonnas olevate kinnistutega saab tutvuda oksjonid.timber.ee lehel.

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised28.05.2024

Oksjonil on 3,25 miljoni euro eest 453 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 18 metsa- ja 30 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 453 hektarit maad, 3 271 900 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 03. juunil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2937 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1672
Kinnistu oksjonit1265
Kliendid on meie abiga saanud116 000 090 €
Raieõiguste oksjonitelt46 542 628 €
Kinnistute oksjonitelt69 457 462 €