Uudised

29.09.2021
Jaga

Oksjonil on Rail Baltica raudteetrassiäärne kaeveloaga kruusakarjäär

Kangimaa karjäär
Kangimaa karjäär

Timber.ee oksjonikeskkonda jõudis esmakordselt enampakkumisele Pärnumaal asuv maavara kaevandamise loaga kinnistu, mille pindala on 31,20 ha. Sellest alast 1/3 on uuritud, 2/3 uurimata. Suure potentsiaaliga maavara maardla alghind on 900 000€ ning see on arvutatud uuritud ala mahtude põhjal. Oksjonil pakkumise esitamise tähtaeg on 01. november kell 14.00. 

Kangimaa maardla kinnistu asub Via Baltica koridorist 14 km kaugusel ja Rail Balticu koridorist 30 km kaugusel, mis teeb sellest alast magusa investeerimisobjekti, kuna juba tänavu alustati mitmete Rail Baltica raudteed ületavate viaduktide ja ökoduktide ehitamisega. Kokku on nüüdseks sõlmitud juba neli hankelepingut ning Rail Baltic juhatuse esimehe Tõnu Grünbergi teatel loodavad nad sama tempokalt projektiga edasi liikuda. Plaanide kohaselt kuulutatakse hanked, mis puudutavad erinevate ristumistega seotud ehitustegevust Pärnumaal välja juba sel sügisel. Lisaks peaks kogu projekt jõudma põhitrassi ehitusfaasi 2023. aastal. See tähendab vaid seda, et kogu selle ehitustegevuse jaoks vajatakse rohkelt ehitusmaterjali, sest ainuüksi 93,5 km pikkusele Pärnumaa raudteelõigule rajatakse kokku 9 raudteesilda, 15 maanteeviadukti, 7 raudteeviadukti ja 11 ökodukti ning loomulikult raudtee ise. 

Antud oksjoniga tegelev Timber.ee metsaspetsialist Marcel Lahe toob välja, et kinnistu uuritud, ligi 10 ha suurusele alale on väljastatud kaeveluba ning seal on hinnanguliselt ehituskruusa aktiivne tarbevaru 137 000 m3 ning täiteliiva aktiivne tarbevaru 250 000 m3. Kaeveluba on võimalik laiendada kuni 25 ha suurusele alale ning ka kehtiva kaeveloa mahtusid on võimalik suurendada. Kinnistule on mugav ligipääs avalikult teelt, millele lisaks on võimalik saada teinegi ligipääs. „Kui esmapilgul võib tunduda, et uus omanik ostaks maardlat nagu põrsast kotis, siis oksjonile mineva karjääri alghind on arvutatud uuritud ala mahtude põhjal. Uurimata alal on praegused omanikud teinud ise proovikaevamisi ning teadaolevalt on seal samuti kruus ja liiv,”märgib Lahe. 

Tutvu Kangimaa karjääri oksjoniga lähemalt siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/4734 

Info kõigi pakutavate kinnistute kohta on leitav Timber.ee oksjonikeskkonnas: https://oksjonid.timber.ee/kinnistud 

Kuidas oksjonil osaleda?

Kinnistute oksjonid toimuvad Timber.ee keskkonnas n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal on ainult üks võimalus oma pakkumist teha. Selleks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, dokument digiallkirjastada ning saata see iga oksjoni jaoks eraldi loodud e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega.

Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ning selle sisuga tutvutud.  

Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Lisainformatsiooni huvipakkuva kinnistu või raieõiguse kohta jagavad Timber.ee metsaspetsialistid. Samuti konsulteeritakse tasuta nii maa- kui metsaomanikke, kel soov oma kinnistut või metsa raieõigust müüa.

AS Timber 

Tel: 666 5050 

www.timber.ee

info@timber.ee

Narva mnt 36, Tallinn 10120

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised21.03.2023

Äripäev eksitab avalikkust pooliku info avaldamisega

Täna, 21. märtsil avalikustas Äripäev loo sellest, kuidas www.timber.ee oksjonikeskkonnas raieõiguse müünud metsaomanik anti metsa ostnud ettevõtte poolt kohtusse ja seal kaotajaks jäi.
Loe edasi...
Uudised21.03.2023

Oksjonil on 3,5 miljoni euro väärtuses 372 hektarit kinnistuid

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 38 metsa- ja põllukinnistut. Kokku on oksjonil 372 hektarit maad, 3 530 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 03. aprillil kell 14.00.
Loe edasi...
Metsa majandamine09.03.2023

Timber.ee teeb metsaturu mainekahjurite seas harvendusraiet

Kõik, mis aitab heitlikus maailmas stressi maandada, on inimeste seas oodatud nii otse kui ka alateadlikult. Usaldusväärne teenusepakkuja vähendab iga asjaajamise keerukust ja samal ajal suurendab selle tõhusust. Metsaäri on usaldusäri.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2459 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1441
Kinnistu oksjonit1018
Kliendid on meie abiga saanud95 362 241 €
Raieõiguste oksjonitelt38 945 986 €
Kinnistute oksjonitelt56 416 255 €