Uudised

29.09.2021
Jaga

Oksjonil on Rail Baltica raudteetrassiäärne kaeveloaga kruusakarjäär

Kangimaa karjäär
Kangimaa karjäär

Timber.ee oksjonikeskkonda jõudis esmakordselt enampakkumisele Pärnumaal asuv maavara kaevandamise loaga kinnistu, mille pindala on 31,20 ha. Sellest alast 1/3 on uuritud, 2/3 uurimata. Suure potentsiaaliga maavara maardla alghind on 900 000€ ning see on arvutatud uuritud ala mahtude põhjal. Oksjonil pakkumise esitamise tähtaeg on 01. november kell 14.00. 

Kangimaa maardla kinnistu asub Via Baltica koridorist 14 km kaugusel ja Rail Balticu koridorist 30 km kaugusel, mis teeb sellest alast magusa investeerimisobjekti, kuna juba tänavu alustati mitmete Rail Baltica raudteed ületavate viaduktide ja ökoduktide ehitamisega. Kokku on nüüdseks sõlmitud juba neli hankelepingut ning Rail Baltic juhatuse esimehe Tõnu Grünbergi teatel loodavad nad sama tempokalt projektiga edasi liikuda. Plaanide kohaselt kuulutatakse hanked, mis puudutavad erinevate ristumistega seotud ehitustegevust Pärnumaal välja juba sel sügisel. Lisaks peaks kogu projekt jõudma põhitrassi ehitusfaasi 2023. aastal. See tähendab vaid seda, et kogu selle ehitustegevuse jaoks vajatakse rohkelt ehitusmaterjali, sest ainuüksi 93,5 km pikkusele Pärnumaa raudteelõigule rajatakse kokku 9 raudteesilda, 15 maanteeviadukti, 7 raudteeviadukti ja 11 ökodukti ning loomulikult raudtee ise. 

Antud oksjoniga tegelev Timber.ee metsaspetsialist Marcel Lahe toob välja, et kinnistu uuritud, ligi 10 ha suurusele alale on väljastatud kaeveluba ning seal on hinnanguliselt ehituskruusa aktiivne tarbevaru 137 000 m3 ning täiteliiva aktiivne tarbevaru 250 000 m3. Kaeveluba on võimalik laiendada kuni 25 ha suurusele alale ning ka kehtiva kaeveloa mahtusid on võimalik suurendada. Kinnistule on mugav ligipääs avalikult teelt, millele lisaks on võimalik saada teinegi ligipääs. „Kui esmapilgul võib tunduda, et uus omanik ostaks maardlat nagu põrsast kotis, siis oksjonile mineva karjääri alghind on arvutatud uuritud ala mahtude põhjal. Uurimata alal on praegused omanikud teinud ise proovikaevamisi ning teadaolevalt on seal samuti kruus ja liiv,”märgib Lahe. 

Tutvu Kangimaa karjääri oksjoniga lähemalt siin: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/4734 

Info kõigi pakutavate kinnistute kohta on leitav Timber.ee oksjonikeskkonnas: https://oksjonid.timber.ee/kinnistud 

Kuidas oksjonil osaleda?

Kinnistute oksjonid toimuvad Timber.ee keskkonnas n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal on ainult üks võimalus oma pakkumist teha. Selleks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, dokument digiallkirjastada ning saata see iga oksjoni jaoks eraldi loodud e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega.

Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ning selle sisuga tutvutud.  

Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Lisainformatsiooni huvipakkuva kinnistu või raieõiguse kohta jagavad Timber.ee metsaspetsialistid. Samuti konsulteeritakse tasuta nii maa- kui metsaomanikke, kel soov oma kinnistut või metsa raieõigust müüa.

AS Timber 

Tel: 666 5050 

www.timber.ee

info@timber.ee

Narva mnt 36, Tallinn 10120

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised19.09.2023

Oksjonil on 7,4 miljoni euro eest 875 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 80 metsa- ja põllumaakinnistut. Kokku on oksjonil 875 hektarit maad, 7,4 miljoni euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 02. oktoobril 2023 kell 14.00.
Loe edasi...
Uudised30.08.2023

Taotle toetust - sügistööde aeg metsas on kohe käes

Aeg on asuda tööle ning hinnata ja planeerida vajalikke töid, et metsatervist hoida. Rahakotisõbralikumalt aitavad seda teha mitmed toetused.
Loe edasi...
Klientide lood27.07.2023

Suurpere sai Timber.ee oksjonil metsa raieõiguse müügist 20 000 asemel 39 000 eurot

“Sinu metsa ei osta keegi parema hinnaga kui meie, see asub ju Ida-Virumaal!” Sellise lause käisid välja metsavahendajad, kes pereisale auku pähe rääkida soovisid, et ta oma metsa, hiljem ka talu koos maaga, odavalt neile müüks.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2643 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1532
Kinnistu oksjonit1111
Kliendid on meie abiga saanud103 485 066 €
Raieõiguste oksjonitelt42 154 078 €
Kinnistute oksjonitelt61 330 988 €