Uudised

13.07.2022
Jaga

Oksjonil on 200 hektarit päikesepargi rajamiseks sobilikku maad. Uus oksjoni tähtaeg!

Mustvee maad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on pakkumisel 208,51 hektarit maad Mustvee vallas, millele on väljastatud projekteerimistingimused päikeseenergiapargi rajamiseks. Pakkumisi oodatakse kuni 26. juulini.

NB! Oksjoni tingimused on muutunud 13.07.2022: Uus pakkumise esitamise tähtaeg on 26.07.2022 kell 14.00! Lisatud on uus dokument: "Ühismaa" kinnistu servituudilepingud.

Kogu info leitav siit: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378

NB! Oksjonile on lisatud uus dokument 07.07.2022: Liitumislepingu pakkumine!

Lepingupakkumine on leitav siit: Mustvee-330kV-AJ-Reola-Koogiviljad-liitumisleping-1.1-4_2022_365.asice_.zip

„Tegemist on hea võimalusega neile, kel on soov ja oskus investeerida nii rohelisemasse tulevikku kui anda panus energiajulgeoleku tõstmisesse,“ sõnab AS Timber turundusjuht Ott Krigul, kes lisab, et antud piirkonda on Mustvee valla üldplaneeringu järgi rajamisel ka uus 330kV alajaam ja uus 100kV õhuliin, mis toetavad uue päikesepargi rajamist. 

„Kõik protsessid uue päikesepargi rajamiseks ei ole veel lõpuni viidud, seetõttu oleme otsustanud, et paneme maa oksjonile soodsama hinnaga võrreldes sellega, milliseks kujuneb antud maa väärtus mõne aja pärast, kui kogu dokumentatsioon on lõpuni viidud ja ehitamiseks valmis. Praegu on nendele maadele kohaliku valla poolt väljastatud projekteerimistingimused, Elering on maa omaniku taotluse põhjal alustanud menetlust liitumispakkumise esitamiseks ja tasutud on menetlustasu.“ ütleb maaomanik Reola Köögiviljad OÜ esindaja. Päikesepargi rajamiseks valmis maad maksavad suurusjärgus 20 000 €/ha, antud kinnistute hektari hind on pisut alla 13 000 euro hektari eest. Maade alghind oksjonil kokku on 2,7 miljonit eurot. 

Tutvu oksjoniga: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378

Müüja tunnistab, et nad ei lähe selle projektiga ise edasi, kuna tegemist on siiski liiga suurte kingadega millesse astuda. „Me ei ole energiaettevõte. Me teeksime seda esimest korda, näeksime tohutult vaeva ja kindlasti kolistaksime ämbreid samal ajal, kui mõni teine, kel sel alal kogemust, saaks selle kõigega hakkama kiiremini ja odavamalt. Üks asi on maa omamine ja asjaajamine, kuid me anname endale aru, et sellega meie osa antud projektis piirdub.“ Siiski on ära tehtud suur osa ettevalmistavast tööst ning teadaolevalt on pargi rajamist soodustava uue õhuliini ja alajaama ehitamine Eleringi investeeringute nimekirjas ning seda on avalikul väljapanekul tutvustatud.  

Oksjonil pakkumise tegemise tähtaeg on 26.07.2022 kell 14.00

Pakkumisi saab teha timber.ee oksjonikeskkonnas ning pakkumise esitamine toimub turvaliselt elektrooniliselt. Kinnistute oksjonid toimuvad AS Timber korraldatud oksjonil n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise tegijal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada.

Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga oksjoni jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud. Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

25.05.2022 on muutunud oksjoni tingimused. Varasemalt avaldatud infoga võrreldes on muutunud järgnev:

1. Uus pakkumistähtaeg

2. Muutunud on pakkumisdokument ja pakkumiste e-posti aadress. Dokument on alla laetav objekti juures: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378 

3. Elering AS-ga menetlust ei vii enam läbi Irbeni OÜ. Menetlust viib läbi kinnistute omanik Reola Köögiviljad OÜ. Vastavasisuline dokument on lisatud objekti juurde failide alla.

4. Oksjoni juurde failide alla on lisatud Eleringile esitatud liitumistaotlus.

5. Sõlmitavas asjaõiguslepingus volitatakse enampakkumise võitjat registreerima Elering AS-is liitumistaotlus enda nimele. 

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood22.11.2022

Mets päästis Pärnumaa mehe võlarattasse sattumast

Pärnumaa mees Jaan on Timber.ee-s toimunud metsaoksjoniga ülirahul. “Olin kuulnud küll, et metsa oksjoni kaudu müües on võimalik suuremat summat saada, kui loota võib, aga kui ise ei proovi ega ju teada ei saa,“
Loe edasi...
Uudised18.11.2022

Novembris on oksjonil 2,9 miljoni euro eest metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on novembris oksjonil 36 metsa- ja põllukinnistut ja üks mitmetest kinnistutest koosnev kinnistutepakett. Kokku on oksjonil 354 hektarit maad, 2 874 800 euro väärtuses.
Loe edasi...
Uudised08.11.2022

Metsaomanikud saavad taotleda metsa uuendamise toetust

Erametsaomanikel on võimalus metsa uuendamisele tehtud kulud osaliselt tagasi saada, esitades toetuse taotluse Timber.ee Metsaühistule hiljemalt 28. novembriks. Toetusi jagab SA Erametsakeskus ja toetust saab taotleda ainult metsaühistu kaudu.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2335 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1372
Kinnistu oksjonit963
Kliendid on meie abiga saanud89 600 577 €
Raieõiguste oksjonitelt36 553 126 €
Kinnistute oksjonitelt53 047 451 €