Uudised

13.07.2022
Jaga

Oksjonil on 200 hektarit päikesepargi rajamiseks sobilikku maad. Uus oksjoni tähtaeg!

Mustvee maad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on pakkumisel 208,51 hektarit maad Mustvee vallas, millele on väljastatud projekteerimistingimused päikeseenergiapargi rajamiseks. Pakkumisi oodatakse kuni 26. juulini.

NB! Oksjoni tingimused on muutunud 13.07.2022: Uus pakkumise esitamise tähtaeg on 26.07.2022 kell 14.00! Lisatud on uus dokument: "Ühismaa" kinnistu servituudilepingud.

Kogu info leitav siit: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378

NB! Oksjonile on lisatud uus dokument 07.07.2022: Liitumislepingu pakkumine!

Lepingupakkumine on leitav siit: Mustvee-330kV-AJ-Reola-Koogiviljad-liitumisleping-1.1-4_2022_365.asice_.zip

„Tegemist on hea võimalusega neile, kel on soov ja oskus investeerida nii rohelisemasse tulevikku kui anda panus energiajulgeoleku tõstmisesse,“ sõnab AS Timber turundusjuht Ott Krigul, kes lisab, et antud piirkonda on Mustvee valla üldplaneeringu järgi rajamisel ka uus 330kV alajaam ja uus 100kV õhuliin, mis toetavad uue päikesepargi rajamist. 

„Kõik protsessid uue päikesepargi rajamiseks ei ole veel lõpuni viidud, seetõttu oleme otsustanud, et paneme maa oksjonile soodsama hinnaga võrreldes sellega, milliseks kujuneb antud maa väärtus mõne aja pärast, kui kogu dokumentatsioon on lõpuni viidud ja ehitamiseks valmis. Praegu on nendele maadele kohaliku valla poolt väljastatud projekteerimistingimused, Elering on maa omaniku taotluse põhjal alustanud menetlust liitumispakkumise esitamiseks ja tasutud on menetlustasu.“ ütleb maaomanik Reola Köögiviljad OÜ esindaja. Päikesepargi rajamiseks valmis maad maksavad suurusjärgus 20 000 €/ha, antud kinnistute hektari hind on pisut alla 13 000 euro hektari eest. Maade alghind oksjonil kokku on 2,7 miljonit eurot. 

Tutvu oksjoniga: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378

Müüja tunnistab, et nad ei lähe selle projektiga ise edasi, kuna tegemist on siiski liiga suurte kingadega millesse astuda. „Me ei ole energiaettevõte. Me teeksime seda esimest korda, näeksime tohutult vaeva ja kindlasti kolistaksime ämbreid samal ajal, kui mõni teine, kel sel alal kogemust, saaks selle kõigega hakkama kiiremini ja odavamalt. Üks asi on maa omamine ja asjaajamine, kuid me anname endale aru, et sellega meie osa antud projektis piirdub.“ Siiski on ära tehtud suur osa ettevalmistavast tööst ning teadaolevalt on pargi rajamist soodustava uue õhuliini ja alajaama ehitamine Eleringi investeeringute nimekirjas ning seda on avalikul väljapanekul tutvustatud.  

Oksjonil pakkumise tegemise tähtaeg on 26.07.2022 kell 14.00

Pakkumisi saab teha timber.ee oksjonikeskkonnas ning pakkumise esitamine toimub turvaliselt elektrooniliselt. Kinnistute oksjonid toimuvad AS Timber korraldatud oksjonil n-ö suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise tegijal ehk ostjal on ainult üks võimalus oma pakkumist esitada.

Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, sh pakutav summa, digiallkirjastada ja edastada see iga oksjoni jaoks loodud individuaalsele e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud. Oksjoni tähtaja saabumise järel avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

25.05.2022 on muutunud oksjoni tingimused. Varasemalt avaldatud infoga võrreldes on muutunud järgnev:

1. Uus pakkumistähtaeg

2. Muutunud on pakkumisdokument ja pakkumiste e-posti aadress. Dokument on alla laetav objekti juures: https://oksjonid.timber.ee/kinnistu/6378 

3. Elering AS-ga menetlust ei vii enam läbi Irbeni OÜ. Menetlust viib läbi kinnistute omanik Reola Köögiviljad OÜ. Vastavasisuline dokument on lisatud objekti juurde failide alla.

4. Oksjoni juurde failide alla on lisatud Eleringile esitatud liitumistaotlus.

5. Sõlmitavas asjaõiguslepingus volitatakse enampakkumise võitjat registreerima Elering AS-is liitumistaotlus enda nimele. 

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Uudised20.03.2024

Oksjonil on 628 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 39 metsa- ja 41 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 628 hektarit maad, 4 385 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. aprillil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2894 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1653
Kinnistu oksjonit1241
Kliendid on meie abiga saanud113 615 387 €
Raieõiguste oksjonitelt45 778 528 €
Kinnistute oksjonitelt67 836 859 €