Helen Savi

Helen Savi

metsaspetsialist
Võta ühendust+372 50 40 308

Metsatehingud. Õigesti.

Helen on metsanduse valdkonnas kogenud spetsialist. Ta omab Eesti Maaülikooli metsanduse- ja loodusteaduste magistrikraadi ning ligi kümneaastast erialast töökogemust lisaks Timberile nii Eesti metsafirmas kinnistute ostujuhina kui rahvusvahelises ettevõttes puidukaubanduse müügispetsialistina. Helen tunneb metsanduse kõiki tahke - metsa tekkest puidu realiseerimiseni. Kõik metsaomanikud ja ettevõtjad võivad julgelt Heleni poole pöörduda, sest oma teadmistele ja kogemustele tuginedes aitab ta lahendada ka keerukamaid metsanduse valdkonda ja raieõigust puudutavaid küsimusi. Timberis on Helen suutnud enda ümber koondada pea kõik Eesti suuremad raieostjad ning tema oskus partnerite ja metsaomanikega suhtlemisel on kadestamisväärne.

Heleni kliendid räägivad:

1. Salumäe raieõigus.

https://raied.timber.ee/objectDetails/id/400

Omanik, Anne elab ise USA’s, aga veetis ühe suve Eestis. Kohtusime temaga Tartu Hansapäevadel ja tal oli parasjagu plaanis enda raieõiguse müük. Küll aga olid summad mida talle pakuti kahtlaselt väikesed ning ta oli müümas enda metsa raiet endale kahjuliku kasutusvalduse lepinguga. Temaga koostöös, panime paika täpsed raieplaanid, võtsime metsateatised, arvutasime realistliku  müügihinna, mis olid tunduvalt suurem talle seni pakutust ning panime raieõiguse müüki 135000€ga. Kuigi alghind oli juba sel hetkel kõrge, kujunes lõpphinnaks veelgi uskumatum number- 174 500 €.

Müük toimus septembris, raie teostati talvel külmunud pinnasega, mistõttu oli ka raie teostus ideaalne ning Anne jäi tulemusega ja meie tööga väga rahule. Vastastikune usaldus oli selle eduka  tehingu võtmeks!

2. Kunditalo, https://raied.timber.ee/objectDetails/id/648

Antud raieõigus ei ole mitte eriline, kuna tõusis 1000€, vaid see, et tegemist on Timber.ee ajaloos suurma “kännuhinnaga” raiega. Hind tihumeetri kohta kujunes 67,26€. 

Selle raieõiguse lugu algas sellest, et omanikuga olid võtnud ühendust mitmed firmad ostusooviga. Hinnad varieerusid 9000-40000€ vahemikus. Selline varieeruvus tekitas omanikus kahtlusi ja nii ta meie poole pöörduski  realistliku pildi  saamiseks. Pakkumised vahepeal aina suurenesid, mistõttu otsustasime panna raie üles alghinnaga, mille puhul jääks talle kätte rohkem, kui seni kõrgeim pakutud hind, midagi ju kaotada polnud, ainult võita. Kuigi alghind 46000€ oli ebarealistlik hind, mille paljud ülestöötajad välja narsid, selgus 6 minutit enne enampakkumise lõppu, et ka sellest hinnast oli võimalik rohkem pakkuda ning niigi ülehinnatud raiehinnale lisandus  4 minutiga veel 1000€. Lisaks vastutas tehingu ja raie teostuse eest nüüd AS Timber. Raie sai teostatud kiielt ning korrektselt ning tulemusega jäi rahule nii raieõiguse omanik kui AS Timber.

3. Kaseniidu: https://raied.timber.ee/objectDetails/id/636

Kaarli https://raied.timber.ee/objectDetails/id/637

Need on 2 raiet on ainult paar näidet Eesti top10’sse kuuluva suurima metsamaaomaniku raietest. Kuigi nii suurel ja pikaajaliselt tegutsenud metsaettevõttel on  kogemused ja kontaktid, müümaks enda raiet parimatel võimalikel tingimustel, selgus, et see sõbrahind, mida pikaajalised koostööpartnerid pakuvad, ei olnudki Eesti kõrgeim hind. Panime raieõigused müüki hinnaga, mida antud müüja ise teeninuks raiete teostamisel, timber.ee enampakkumisel tõusis raiete hind sellest koguni 30-45%. 

Äripäeva raadiosaade, kus ma räägin levinuimatest petuskeemidest: https://www.aripaev.ee/saated/2017/11/14/metsamajanduse-hooandja-levinuimad-petuskeemid

3 artiklit:

https://timber.ee/metsa-majandamine/viljandimaa-pere-lukkas-otsepakkumised-korvale-ja-teenis-oksjoniga-110-000-eurot-rohkem/

https://timber.ee/metsa-majandamine/kelmused-metsaaris-osa-2-sorava-jutuga-metsaarikad-ja-nende-legendid/

https://timber.ee/metsa-majandamine/kuidas-suurelt-riskimine-veel-suuremalt-tasus/

Heleni-tunnistus
Tunnistus-looduskaitse
Valik minu läbi viidud oksjoneid

Viimased artiklid

Uudised13.05.2022

Oksjonil on 200 hektarit päikesepargi rajamiseks sobilikku maad

Oksjonikeskkonnas Timber.ee on pakkumisel 208,51 hektarit maad Mustvee vallas, millele on väljastatud projekteerimistingimused päikeseenergiapargi rajamiseks. Pakkumisi oodatakse kuni 1. juunini.
Loe edasi...
Uudised26.04.2022

Riigikontrolli ülevaade keskkonnavaenulikest toetustest on keskkonnavaenulik

Riigikontroll leidis oma 7. aprillil avaldatud ülevaates, et toetused metsa kasvatamiseks on keskkonnavaenulikud. „Seda saavad järeldada vaid pikalt akendeta ruumis istunud ametnikud, kes on päriselust väga kaugeks jäänud,“
Loe edasi...
Uudised19.04.2022

Oksjonil on rekordkogus metsa! Kolme miljoni euro väärtuses kokku 70 metsakinnistut.

Oksjonil on 70 metsakinnistut ja 1 kuuest kinnistust koosnev kinnistute pakett. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 02. mai 2022 kell 14.00.
Loe edasi...