Helen Savi

Helen Savi

metsaspetsialist
Võta ühendust+372 50 40 308

Metsatehingud. Õigesti.

Helen on metsanduse valdkonnas kogenud spetsialist. Ta omab Eesti Maaülikooli metsanduse- ja loodusteaduste magistrikraadi ning ligi kümneaastast erialast töökogemust lisaks Timberile nii Eesti metsafirmas kinnistute ostujuhina kui rahvusvahelises ettevõttes puidukaubanduse müügispetsialistina. Helen tunneb metsanduse kõiki tahke - metsa tekkest puidu realiseerimiseni. Kõik metsaomanikud ja ettevõtjad võivad julgelt Heleni poole pöörduda, sest oma teadmistele ja kogemustele tuginedes aitab ta lahendada ka keerukamaid metsanduse valdkonda ja raieõigust puudutavaid küsimusi. Timberis on Helen suutnud enda ümber koondada pea kõik Eesti suuremad raieostjad ning tema oskus partnerite ja metsaomanikega suhtlemisel on kadestamisväärne.

Heleni kliendid räägivad:

1. Salumäe raieõigus.

https://raied.timber.ee/objectDetails/id/400

Omanik, Anne elab ise USA’s, aga veetis ühe suve Eestis. Kohtusime temaga Tartu Hansapäevadel ja tal oli parasjagu plaanis enda raieõiguse müük. Küll aga olid summad mida talle pakuti kahtlaselt väikesed ning ta oli müümas enda metsa raiet endale kahjuliku kasutusvalduse lepinguga. Temaga koostöös, panime paika täpsed raieplaanid, võtsime metsateatised, arvutasime realistliku  müügihinna, mis olid tunduvalt suurem talle seni pakutust ning panime raieõiguse müüki 135000€ga. Kuigi alghind oli juba sel hetkel kõrge, kujunes lõpphinnaks veelgi uskumatum number- 174 500 €.

Müük toimus septembris, raie teostati talvel külmunud pinnasega, mistõttu oli ka raie teostus ideaalne ning Anne jäi tulemusega ja meie tööga väga rahule. Vastastikune usaldus oli selle eduka  tehingu võtmeks!

2. Kunditalo, https://raied.timber.ee/objectDetails/id/648

Antud raieõigus ei ole mitte eriline, kuna tõusis 1000€, vaid seetõttu, et tegemist oli tol ajahetkel Timber.ee ajaloos suurima “kännuhinnaga” raiega. Hind tihumeetri kohta kujunes sellel korral rekordilise 67,26 euroni.

Selle raieõiguse lugu algas sellest, et omanikuga olid võtnud ühendust mitmed firmad ostusooviga. Hinnad varieerusid 9000-40000€ vahemikus. Selline varieeruvus tekitas omanikus kahtlusi ja nii ta meie poole pöörduski  realistliku pildi  saamiseks. Pakkumised vahepeal aina suurenesid, mistõttu otsustasime panna raie üles alghinnaga, mille puhul jääks talle kätte rohkem, kui seni kõrgeim pakutud hind, midagi ju kaotada polnud, ainult võita. Kuigi alghind 46000€ oli ebarealistlik hind, mille paljud ülestöötajad välja narsid, selgus 6 minutit enne enampakkumise lõppu, et ka sellest hinnast oli võimalik rohkem pakkuda ning niigi ülehinnatud raiehinnale lisandus  4 minutiga veel 1000€. Lisaks vastutas tehingu ja raie teostuse eest nüüd AS Timber. Raie sai teostatud kiielt ning korrektselt ning tulemusega jäi rahule nii raieõiguse omanik kui AS Timber.

3. Kaseniidu: https://raied.timber.ee/objectDetails/id/636

Kaarli https://raied.timber.ee/objectDetails/id/637

Need on 2 raiet on ainult paar näidet Eesti top10’sse kuuluva suurima metsamaaomaniku raietest. Kuigi nii suurel ja pikaajaliselt tegutsenud metsaettevõttel on  kogemused ja kontaktid, müümaks enda raiet parimatel võimalikel tingimustel, selgus, et see sõbrahind, mida pikaajalised koostööpartnerid pakuvad, ei olnudki Eesti kõrgeim hind. Panime raieõigused müüki hinnaga, mida antud müüja ise teeninuks raiete teostamisel, timber.ee enampakkumisel tõusis raiete hind sellest koguni 30-45%. 

Äripäeva raadiosaade, kus ma räägin levinuimatest petuskeemidest: https://www.aripaev.ee/saated/2017/11/14/metsamajanduse-hooandja-levinuimad-petuskeemid

3 artiklit:

https://timber.ee/metsa-majandamine/viljandimaa-pere-lukkas-otsepakkumised-korvale-ja-teenis-oksjoniga-110-000-eurot-rohkem/

https://timber.ee/metsa-majandamine/kelmused-metsaaris-osa-2-sorava-jutuga-metsaarikad-ja-nende-legendid/

https://timber.ee/metsa-majandamine/kuidas-suurelt-riskimine-veel-suuremalt-tasus/

Heleni-tunnistus
Tunnistus-looduskaitse
Valik minu läbi viidud oksjoneid

Viimased artiklid

Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Uudised20.03.2024

Oksjonil on 628 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 39 metsa- ja 41 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 628 hektarit maad, 4 385 600 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. aprillil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...