Uudised

22.09.2021
Jaga

ASi Timber 2020/2021 majandusaasta lõpetati vaatamata pandeemiale parima tulemusega

Timber 20-21 Q1

Metsaoksjoneid korraldava ASi Timber jaoks oli möödunud majandusaasta enneolematult edukas. Suvel (30.06) lõppenud majandusaasta tulemused näitavad, et finantseesmärgid said täidetud, isegi ületatud ja seda kõike COVID-19 pandeemiast ja sellest tingitud majandussituatsioonist olenemata. 

ASi Timber majandusaasta algab 01.07 ja lõppeb 30.06. See sobib paremini kokku metsandussektori töörežiimiga, kui jaanuarist detsembrini kestev majandusaasta. 

Metsaga tehtavate tehingute rahaline maht Timber.ee oksjonikeskkonnas kasvas 2019/2020 majandusaastaga võrreldes ligi 3 korda.

Timber tehingud statistika 2018-2021

Lõppenud majandusaasta perioodil viidi edukalt läbi 671 oksjonit, sh 407 kinnistuoksjonit ja 264 raieõiguse oksjonit. Kui võrrelda varasemaid perioode, siis ka siin on toimunud hüppeline muutus. 2019/2020 majandusaastal müüdi oksjoni korras 173 kinnistut ja 205 raieõigust – kokku viidi läbi 378 oksjonit. 2018/2019 perioodil jõudis uue omanikuni 85 kinnistut ja 131 raieõigust ehk kokku lõppes edukalt 216 oksjonit.

AS Timber tehingute arv 2018-2021

AS Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk ütleb, et nii tehingute arv kui nende rahaline maht näitab usalduse kasvu oksjonikeskkonna vastu, mille üle on tal vaid suur rõõm ning nende meeskond jätkab samal kursil ka edaspidi. „Meie eesmärk on hoida saavutatud usaldust ning pakkuda ka edaspidi kvaliteetset teenust, et metsa ostmine ja müümine oleks kõigile osapooltele võimalikult mugav ja sujuv protsess,“ sõnab Kuusk.  

COVID-19 pandeemia mõju

Koroonaviirus COVID-19 on tänaseks olnud aktuaalne teema juba 1,5 aastat ning kui 2020. aasta alguses see maailmas levima hakkas ei osanud keegi täpselt hinnata selle tegelikku mõju ja ulatust. Ka praegu ei osata seda veel teha, kuid nüüdseks on selge vaid see, et see on toonud endaga kaasa palju määramatust ja ootamatusi ning mõjutanud oluliselt pea iga riigi ettevõtteid ja majandust. Puutumata pole jäänud ka Eesti riigi majandus ja puidusektor, ent kui üldiselt kajastatakse koroonaviiruse mõju negatiivset aspekti majandustulemustele, siis puidusektorile tõi see kaasa küll suurt hirmu homse ees, kuid võib öelda, et ka hinnatõusu, mida pole seni nähtud. Sellest on võitnud eelkõige metsaomanikud.

Kuid pandeemia esimesel poolaastal tõusid ettevõtete tegevuse peamise probleemina esile vähenenud nõudlus toodangu või teenuste järele, siis puidusektor ärkas üllatuslikult elule rohkem kui ei kunagi varem. Koduseinte vahele jäänud inimesed leidsid nüüd aega, et viia ellu seni teostamata projekte. Tekkis olukord, kus nõudlus puidu järele kasvas samal ajal, kui koroonaehmatuse saanud ettevõtted tühjendasid oma laod materjalist, et kriisis mitte lõplikult kõrbeda, kuna kardeti turu ära kukkumist.

Otsus tõi kaasa “palgibuumi”, sest kui koroonakevadel 2020 korraks nõudlus puidu järele tõesti langes, siis suvel kasvas vajadus saematerjali, samuti kvaliteetse (männi)palgi järele kordades. Turul valitseva nõudluse kasv peegeldus koheselt ka AS Timber 2020/2021 majandusaasta käibe- ja kasuminumbrites. Käibe kasv võrreldes periood varasemaga oli lausa +163%.

Kokkuvõttes saab öelda, et koroonapandeemia mõju on sektorile olnud tuntav, mis on toonud endaga kaasa teadmatust tuleviku ees ja lisapingeid. Samas on olnud viimane aasta metsaomanikele, kes oma metsi majandanud, tulus. Kaua selline olukord kesta võib ei tea keegi täpselt hinnata, sest juba praegu on maailmaturu mõistes siinse toorme hind väga kõrge, mille tulemusena on kasvanud nii palgi kui saematerjali import.   

Timber.ee majandusaastal müüdud raiete mahud ja kinnistute hektarid

Nii nagu on aastate jooksul kasvanud oksjonite osakaal Timber.ee keskkonnas, on loomulikult suurenenud ka iga-aastaselt müüdud raiete maht ja kinnistute hektarid.

Timber tehingud maht 2018-2021

ASi Timber suund metsasektoris

Jaakko
ASi Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk

ASi Timber juhatuse liige Jaakko Kuusk märgib, et kuue tegutsemisaastaga on nende kollektiiv suutnud luua lihtsalt käsitletava ning töökindla veebikeskkonna raieõiguste ja metsakinnistute ostmiseks ja müümiseks, kus prioriteetsel kohal on kliendisuhtlus. Just sel põhjusel on pidevalt suurenenud ka ettevõttes töötavate inimeste arv. Kui veel kolm aastat tagasi oli AS Timber kollektiiv 6-liikmeline, siis tänaseks on inimeste arv pea kahekordistunud – ettevõtte palgal on 11 inimest. „Tegemist on läbi ja lõhki oma ala tundvate spetsialistidega, kes on alati valmis ära kuulama klientide lugusid ning vastavalt sellele leidma parimaid võimalikke lahendusi metsaga majandamisel. Meie eesmärk on võrdväärselt pakkuda nii eraisikust metsaomanikule kui ettevõtetele põhjalikku konsultatsiooni ja teenust nii, et kõik oleks üheselt mõistetav, selge ja läbipaistev.“

Lisaks sellele, et AS Timber soovib jätkata oksjonikeskkonnas kvaliteetse teenuse pakkumist mõeldakse ka laiendada teenuste valikut ja tuua turule erinevaid tööriistu, mis aitavad Eesti metsaomanikel ja metsatöölistel oma tööd veelgi efektiivsemaks ja kasumlikumaks muuta. „Kavandame seda põhjusel, et metsanduses moodustavad raietööd ja kinnistu müük, vaid väikese osa kogu metsa eluea spektrist ning igapäevaselt näeme, et inimesed soovivad kvaliteetset teenust ka metsa raiejärgsel majandamisel jne. Samuti tunnevad inimesed metsanduses sageli puudust selgest infost,“ märgib Kuusk, kes veel ei ava rohkem kaarte tulevikuteenuste osas. 

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised28.05.2024

Oksjonil on 3,25 miljoni euro eest 453 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 18 metsa- ja 30 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 453 hektarit maad, 3 271 900 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 03. juunil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Klientide lood05.04.2024

Mis kasu metsaomanik Timber.ee Metsaühistust 2024 aastal saab?

Selleks, et korras metsa omada ei pea metsaomanik olema ühes isikus kokk-kondiiter-keevitaja ehk metsaomanik ei pea oma metsast ise kõike teadma. Valehäbita on võimalik spetsialistide ja toetustega mets korda saada.
Loe edasi...
Klientide lood31.03.2024

Kelmid meelitavad üha enam just saarlasi ja hiidlasi metsi odavalt müüma

„Nad pakkusid mulle 5000 eurot,“ ütleb Liilia, kel on Saaremaal 10 ha männimetsa. Naise sõnul on telefoni teel pommitajaid väga palju ning kõik nad üritavad ühel või teisel moel meelitada metsa müüma.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2937 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1672
Kinnistu oksjonit1265
Kliendid on meie abiga saanud116 000 090 €
Raieõiguste oksjonitelt46 542 628 €
Kinnistute oksjonitelt69 457 462 €