Uudised

18.07.2023
Jaga

Timber.ee oksjonil on 13,6 miljoni euro eest kokku ligi kakssada kinnistut

Paketid pilt 2023

Juba mitu aastat on AS Timber tegelenud lisaks üksikute metsakinnistute ja raieõiguste oksjonitele ka kinnistute pakettide müügiga. Seda võimalust kasutavad suurfirmad, metsavarumisega tegelevad ettevõtted ja investeerimisfondid. 

Aastate jooksul on Timber.ee oksjonikeskkonna kaudu omanikku vahetanud 11 kinnistutepaketti, lisaks 1100 metsa- ja põllumaakinnistut ja 1500 kasvava metsa raieõigust, kokku 100 miljoni euro väärtuses.

Käesolevas voorus on Timber.ee oksjonikeskkonnas pakkumisel 73 metsa- ja põllumaakinnistut, millele lisaks on pakkumisel 5 mitmetest kinnistutest koosnevat kinnistutepaketti. Mitmed pakutavad kinnistud on sobilikud ka näiteks suvekodu rajamiseks. Saadaval on rekordiliselt üle 1600 hektari metsamaad hinnaga 4000 eurost kuni 2,6 miljoni euroni. Seega pakkumisi investeerimiseks jagub nii väikeinvestoritele kui suurtele fondidele. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 01.08.2023. 

Pakettidest lähemalt

kinnistud juuli 2023

Kõikide üksikpakkumiste ja pakettides sisalduvate kinnistutega, lisaks oksjoni tingimustega, saab tutvuda Timber.ee oksjonikeskkonnas oksjonid.timber.ee lehel. Pakettides sisalduvate katastriüksuste kasvava metsa inventeerimisandmed on allalaetavad oksjonikeskkonnas iga objekti juures.

Kinnistupakettide müük, nagu ka üksikute metsakinnistute oksjonid, toimuvad AS-i Timber korraldatud oksjonil suletud ümbriku meetodil, kus pakkumise esitajal on ainult üks võimalus oma pakkumist teha. Pakkumise esitamiseks tuleb oksjonikeskkonnas alla laadida pakkumisdokument, täita vastavad väljad, digiallkirjastada ja edastada see e-posti aadressile, mida ei avata enne oksjoni tähtaega. Ligipääs saabunud pakkumistele on ainult AS Timber juhatusel ja sõltumatu serveriteenuse pakkuja annab kinnituse, et enne pakkumiste esitamise tähtaega ei ole e-posti kontole sisse logitud ega postkasti sisuga tutvutud.

Oksjoni tähtaja saabudes avatakse kõik pakkumised üheaegselt ning võitjaks osutub kõrgeima pakkumise teinud pakkuja. Oksjonil on lubatud teha ka alghinnast madalam pakkumine, kuid selle aktsepteerimine müüja poolt on kirjeldatud enampakkumise tingimuste dokumendis.

Kuidas oma metsainvesteering kiiremini kasvama panna?

Mets on investeerimisobjektina võrdlemisi riskivaba ja mugav varaklass, mis ei tähenda kaugeltki seda, et pärast ostmist sellega tegelema ei pea. Vastupidi, parima hinna saab vaid juhul, kui majandada metsa vastavalt vajadusele ja õigesti. Timber.ee Metsaühistu MTÜ tuleb metsa väärtuse kasvatamisel appi. 

Timber.ee Metsaühistu MTÜ metsakonsulent Enari Lumi
Timber.ee Metsaühistu MTÜ metsakonsulent Enari Lumi

Aasta tagasi loodud ühistusse on tänaseks koondunud üle 500 liikme, kelle metsad on pandud aktiivsesse haldamisse. See tähendab, et  metsaomanikel aidatakse leida vastused kõigile metsa omamisega kaasnevatele küsimustele, abistatakse erinevate tööde organiseerimisega ja toetustaotluste esitamisega. “Võttes arvesse asjaolu, et meie metsaühistu alustas tegevusega kõigest aasta tagasi, siis sel kevadel aitasime korraldada oma ühistu liikmetel erinevaid metsauuendustöid juba enam kui 170 hektaril ja näiteks ühistu abiga istutati sel aastal 153 000 noort puud. Pealegi on ühistu liikmete aktiivsus erinevate toetuste taotlemisel olnud päris märkimisväärne,” kommenteerib ühistu juht Enari Lumi

Lumi sõnul saavad ühistust abi nii need, kel metsa võib olla ehk napilt 2 hektarit kui need, kel portfellis 1000 või rohkem hektarit. “Meie ühistu kaudu saab kõikidele oksjonikeskkonnast ostetud pakettidele või üksikkinnistutele kaasa metsade haldamiseks plaani, kust saab infot ja abi, millal metsas midagi teha on vaja, millal toetusi võimalik taotleda ja millal raiuda. Nõustamine on meie ühistu liikmetele tasuta. Ja nagu eelpool mainisin, siis abistame ka töödega. Meie ühistus on metsad hoitud, ühtegi tööd me ei unusta ja ükski toetuse taotlusvoor ei jää vormistamata. Ühistu liikmeks saavad astuda kõik metsa omavad füüsilised ja juriidilised isikud.” Ühistuga liitumise saad kiirelt vormistada siin: metsauhistu.timber.ee

Mida räägivad numbrid metsamaasse investeerimise kohta?

Metsakinnistute ja raieõiguste väärtus on viimase kümne aastaga liikunud tõusvas joones. Metsamaa keskmine üle-Eestiline hind on Maa-ameti andmetel selle ajaga kasvanud neljakordseks. On mõistetud, et kui börs kukub kokku jääb maa väärtus alles. Metsamaasse investeerimine ajutistele võngetele ei allu. Samas ei ole metsa investeerimine midagi imetabast, mis majandusest kuidagi eraldi toimib – nii on loomulikult mõjutanud ebastabiilsus ka seda sektorit, lisaks ei tasu unustada, et Eesti asub geopoliitiliselt ärevusttekitavas piirkonnas. 

Möödunud, 2022. aastal vahetas omanikku 1927 metsakinnistut, mille keskmine hektari hind oli 7852 eurot. Käesoleval aastal on juba esimesel poolaastal tehtud tehingute keskmine metsamaa hind seitsmes maakonnas kasvanud üle 10 000 euro hektari kohta. Andmed põhinevad Maa-ameti tehingute andmebaasil seisuga 9.07.2023.

Kümme aastat tagasi, 2012 aastal seevastu vahetas omanikku 2660 metsakinnistut, mille keskmine hektari hind oli 2136 eurot. Metsa puhul on 10 aastat investeeringutsüklina väga lühiajaline vaade, samas maa ja raha väärtuse hoidmise stabiilsust see näitab. Kui vaadata ajas veelgi tagasi, siis Maa-ameti andmetel sai 20 aastat tagasi Ida-Virumaal metsamaa kätte võileiva hinnaga ehk hektari hind oli toona vaid 458,85 eurot. Täna on hind 12 702,58 ehk 27 korda kõrgem. See tõestab ilmekalt, et metsa hind ajaga vaid kasvab.

Kui soovid konsultatsiooni, kuidas oma metsa heaperemehelikult majandada või plaanid oma metsa raieõiguse või metsakinnistu müümist, siis võta meiega ühendust!

AS Timber, Timber.ee Metsaühistu MTÜ, Narva mnt 36 Tallinn, 10120, www.timber.ee, info@timber.ee, tel: 6665050

Jäta enda andmed, vaatame su metsa üle!

Loe lisaks

Uudised19.02.2024

Oksjonil on 779 hektarit metsa- ja põllumaad

Timber.ee oksjonikeskkonnas on oksjonil 54 metsa- ja 35 põllukinnistut. Kokku on oksjonil 779 hektarit maad, 5 412 500 euro väärtuses. Oksjonil pakkumiste esitamise tähtaeg on 01. märtsil 2024 kell 14.00.
Loe edasi...
Klientide lood15.02.2024

Üle ootuste! Alla hektarisuurune raieõigus müüdi Timber.ee oksjonil pea 9000 euroga

„Pidin kraavi sõitma, kui sain selle lõpphinna teada,“ ütleb metsaomanik Tiit, kes ei suutnud oma kõrvu uskuda, kui kuulis, millise hinnaga õnnestus tal oksjoni kaudu müüa raieõigus oma metsas.
Loe edasi...
Uudised09.02.2024

Vaata üle, milliseid toetusi saavad erametsaomanikud sel aasta taotleda!

Ka käesoleval aastal saavad erametsaomanikud taotleda oma metsa kasvatamise ja hea käigukäigu tarbeks erinevaid toetusi. Esialgne ajakava on juba paigas.
Loe edasi...
Oleme edukalt läbi viinud2823 oksjonit
Raieõiguste oksjonit1621
Kinnistu oksjonit1202
Kliendid on meie abiga saanud110 649 531 €
Raieõiguste oksjonitelt44 711 278 €
Kinnistute oksjonitelt65 938 253 €